Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kök'e tepki durulmuyor

CHP Muratpaşa ve Konyaaltı Belediye Başkan aday adayları, İl Başkanı Devrim Kök'e karşı biraraya gelip güç birliği yaptı

Giriş Tarihi: 22.1.2014
CHP Muratpaşa ve Konyaaltı Belediye Başkan aday adayları, İl Başkanı Devrim Kök'e karşı güçbirliği yaptı. Kök'ün Parti Meclisi'nden önce Muratpaşa ve Konyaaltı Belediye Başkan adaylarını açıklaması ve partinin mevcut başkanlar Süleyman Evcilmen ve Muhittin Böcek ile yola devam edeceğini söylemesi, aday adaylarında büyük bir tepkiye neden oldu. Daha önce bireysel açıklamalar yapan aday adayları, bu kez Kök'e karşı toplu duruş sergiledi. Gelişmelerden rahatsız olan 11 isim, adaylıkları açıklanmadan resmi adaylarla birlikte toplu fotoğraf karelerine giren Evcilmen ve Böcek'e de yüklendi.

KURALLARI VAR

CHP Konyaaltı ve Muratpaşa Belediye Başkan aday adaylarından Orhan Budak, Bülent Kemal Dolunay, Deniz Filiz, Dursun Gündoğdu, Ali Kızılateş, Behiye Koparal, Necati Kök, Süleyman Özdemir, Mehmet Özbey, Adnan Yıldız ve Ayhan Zor ortaklaşa bir basın açıklaması yapıp, Devrim Kök'e olan tepkilerini dile getirdi. Belediye başkan adaylarını belirlemede belli kuralların geçerli olduğunu hatırlatan aday adayları, "CHP'de, belediye başkanı aday belirleme süreci parti tüzüğünün ilgili maddelerine göre yapılır. MYK'nın belirlediği adaylar, PM'ye sunulur ve burada onaylandıktan sonra adaylar kesinleşir. Mevcut belediye başkanlarının, il başkanının girişimiyle kesin adaylarmış gibi, resmi adaylık açıklaması yapılanlarla birlikte fotoğraf karelerine alınması/girmesi hoş bir görüntü değildir. " dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kök'e tepki durulmuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN