Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nakliyeci esnafı kontak kapatacak

İstanbul Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden yüksek tonajlı araçların 07.00-10.00 ile 16.00- 20.00 saatleri arası geçişine yasak getirilmesi üzerine nakliyeciler 4 gün kontak kapatacak

Giriş Tarihi: 22.1.2014
İstanbul'daki Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde yüksek tonajlı araçların 07.00-10.00 ile 16.00-20.00 saatleri arası geçişine yasak getirilmesi sorununa çare bulamayan Antalyalı nakliyeciler 27-30 Ocak arası 4 gün kontak kapatma kararı aldı. Eylemin etkisi ile Antalya halinde fiyatların düşmesi İstanbul'da ise artması beklenirken komisyoncular ürünleri kendi imkanları ile İstanbul'a götüreceklerini söyledi.

VAHİM BİR DURUM

Komisyoncular Derneği 2. Başkanı Ali İhsan Çiloğlu, İstanbul'a sebze ve meyve götüren araçların giriş ve çıkışlarına öncelik tanınması gerektiğini belirterek "Sebze ve meyvenin ömrü 24 saat. İstanbul'a Antalya'dan sebze meyvenin gitmemesi vahim bir durum. Bu eylem takip edilirse haller, pazarcılar olarak önlemini alır. Biz duruma düşmeden önlem alınması gerekir. Üretim şu an artıyor. İstanbul'a ürün gitmemesi nedeniyle Antalya halinde de fiyatlarda düşüş gözlenir" dedi.

KENDİMİZ GÖNDERİRİZ
Üretici ve Komisyoncu İsmail Erten, kamyoncu esnafının İstanbul'a giriş saatlerini düzelmemesi durumunda ürünlerini kendi araçlarıyla götüreceklerini söyledi. Kamyoncuların demokratik haklarını kullanarak eylem yapacaklarını belirten Erten, şöyle konuştu: "Kamyoncularımızın bazı isteklerine hükümet cevap verecektir. Kamyoncuların köprüden geçişleri ayarlanacaktır. Bu kararlar alınmaz aksi bir durum olursa, ürünler İstanbul ve Avrupa'ya gitmeyecektir. Bu konu düzeltilmeyecek değildir. İstenilen geçişlerin biraz daha arttırılması. Olmazsa sorunumuzu kendimiz çözeriz. Kendimize ait lojistik araç ve kamyonlarımızla ürünleri İstanbul'a götürürüz." Üretici Hasan Çıtır ise Antalyalı üreticinin ürün gönderememesi durumunda elinde kalacağı ve büyük zarar görebileceğini belirterek, fırsatçılara karşı da uyarıda bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nakliyeci esnafı kontak kapatacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN