Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2009'daki aynı oyun sahnede

Ak Parti Antalya İl Başkanı Köse, CHP'nin arka bahçesi olarak nitelendirdiği bazı STK'ların Kırcami'de 2009'da oynadıkları oyunu yeniden sahnelemeye hazırlandıklarını iddia etti

Giriş Tarihi: 23.1.2014
Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Kırcami imar planı ile ilgili olarak, "Şubat ve Mart meclislerinde Sayın Akaydın ve Evcilmen 5 binlik plan ile ilgili itirazları kesinleştirmeli, 1000'lik planı getirmeli ve seçimden önce çözmelidir. Seçimden sonraya bırakılırsa Kırcami sorunun çözülmeyeceğini, onların da çözmeyeceğini ifade etmek istiyorum" dedi. Kırcami hakkında İl Binasında düzenlene basın toplantısında konuşan Ak Parti İl Başkanı Köse, Kırcami'de yaşanan süreçle ilgili endişe ve kaygıları paylaşmak istediklerini söyledi.

HALKI KANDIRDILAR

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ve Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen'in Kırcami ile ilgili söylemlerde bulunduklarını hatırlatan Başkan Köse, iki başkanın bugün yine 2009 yılı öncesinde oynadıkları oyunun tekrarın sahneye koyduklarını savundu. Son günlerde Kırcami'de 25 binlik planın kabul edilip, sürecin tamamlandığı şeklinde bir algının ortaya konulduğunu belirten Başkan Köse, "2009 yılında Menderes Türel döneminde meclisten sadece 25 binlik değil, 5 binlik de geçmiş, süreç tamamlanmış ama ne hikmetse Süleyman Evcilmen tarafından Kırcamililerin tüm isteklerine rağmen 1000'lik plan yapılmamıştı. O zamanlar Evcilmen, 'Planlar çekmecemde, seçimden sonra çıkacağım, herkesin hak sahipliğine teslim edeceğim' diye halkı oyalamış kandırmıştır. Seçim sonrası da bu sözünü unutmuştur. O dönemlerde planlarla alakalı bazı STK'lar tarafından davalar açılarak yargı yoluyla iptali konusuna gidilmişti. Bunları CHP'nin açtırdığını herkes biliyor" diye konuştu.

BİZ SÖZÜMÜZÜ TUTTUK

Gelinen süreçte aynı oyunun sergilendiğini iddia eden Köse, "Büyükşehir Belediye Meclisi'nde 5 binliğe yapılan itirazlar kesinleştirilmemekte, binlik plan da Muratpaşa meclisine getirilmemektedir. Biz samimiyetimizi gösterdik. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, kamu yararı ve toprak kurulu kararlarını bahane ederek plana elini sürmemiştir. Bu kararlar olmadan planlama yapılmaz demişlerdir. 4 yıl sonra bu kararlar olmadan planlamanın yapılabildiğini gördük. Biz planların meclisten geçmesinin ardından kararları tamamlamayacağımızın sözünü vermiştik ve sözümüzü tuttuk. Genel Başkan Yardımcımız Menderes Türel, süreçle alakalı çalışmalarını yaptı" dedi.

STK'LAR DAVA AÇACAK

Konuşmasında CHP'nin arka bahçesi olduklarını iddia ettiği bir takım odaların bu planlarla ilgili dava açmaya hazırlandıklarını duyduklarını, böyle bir şeye kimsenin teşebbüs etmemesi gerektiğini söyleyen Ak Parti İl Başkanı Köse, "Biran önce planlar tamamlanmalı ve kanayan yara çözülmelidir. Dava açılmamasını öneriyoruz, meselenin takipçisiyiz. 2009 yılında oynanan oyunun aynısı oynanıyor, sahneleniyor, aynı sürecin yaşanmaması için planların bitirilerek, Kırcami sorununun çözülmesini arzu ediyoruz. Seçimden önce çözülmesi için her türlü desteği vermeye hazırız. Kapımız açık, gelsinler bu sorun halkın istediği gibi bitsin. Büyükşehir'in bu konuyla ilgili tavrı seçim yatırımıdır, bu sorun çözülmeli diyorlar ama seçim yaklaşınca Kırcami meselesi yine akıllarına geldi. Birileri Kırcami önemlidir, oylarını almak için sorun çözülmeli dedi. Onlar da harekete geçti. Onların samimi olmadığını biliyoruz. 4 yıl beklemişlerdir, hiçbir şey ortaya koymamışlardır, 4 yıl sonra seçim yatırımı olarak çözüyormuş gibi yapıyorlar, bir takım kuruluşlara dava açtırarak bir takım çalışmalar ortaya koyacaklar. Biz seçimden önce çözülsün istiyoruz, Büyükşehir'de ve Muratpaşa'da seçimi kazandığımız zaman bu hususlar bizim elimizde olacağı için vatandaşın lehine kökten çözeceğiz, biz istiyoruz ki oraya da kalmasın, meclisler gereğini yerine getirsin. Biz samimiyiz ama burada samimi olmayan CHP'li Belediye Başkanları ve meclis üyeleridir. Bu oyun geçmişte tuttu, Süleyman Evcilmen bunu yaptı ve oyları aldı. Şimdi tekrarlamak istiyorlar" ifadelerini kullandı.

SEÇİM MALZEMESİ OLMASIN
Mustafa Köse konuyla ilgili şunları söyledi: "Gelinen süreçte mesele şudur. Kırcami'de 25 binlik plan onaylanmıştır, 5 binlik plan itirazlar vardır, kesinleşmemiştir, 1000'lik plan ise henüz yapılmamıştır. Biran önce Şubat ve Mart meclislerinde Sayın Akaydın ve Evcilmen 5 binlik plan ile ilgili itirazları kesinleştirmeli, 1000'lik planı getirmeli ve seçimden önce çözmelidir. Seçimden sonraya bırakılırsa Kırcami çözülmeyeceğini, onların da çözmeyeceğini ifade etmek istiyorum. Kırcamileri beklentilerinin karşılanması için seçim öncesinde çözülmeli, seçim malzemesi olarak kullanılmamalı, kanayan yarası giderilmemelidir. CHP'liler tarafından kanatılan yarasının dinmesini arzu ediyoruz. Başkan Akaydın'a çağrıda bulunuyoruz. Gereken her türlü desteği vereceğimizi söylüyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2009'daki aynı oyun sahnede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN