Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Almanya'da yılın ülkesiyiz

Giriş Tarihi: 23.1.2014
Antalya merkezli Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, Almanya'da düzenlenecek ve dünyanın süs bitkileri alanındaki en büyük buluşmalarından sayılan IPM ESSEN Süs Bitkileri Fuarı'nda Türkiye'nin 'Yılın Ülkesi' seçildiğini bildirdi.
İLK KEZ KATILACAKLAR

Bağdatlıoğlu, Almanya'da 28-31 Ocak tarihlerinde düzenlenecek IPM ESSEN Süs Bitkileri Fuarı'na Türkiye adına ilk kez katılacaklarını bildirdi. Süs Bitkileri Tanıtım Grubu adına bir standla fuara katılım sağlayarak sektörel tanıtım çalışmaları gerçekleştireceklerini bildiren Bağdatlıoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Fuar bünyesinde 30 Ocak'ta Alman Tarımsal Ürünler Birliği (INDEGA) tarafından düzenlenecek Uluslararası Tarım Forumu'nda Türkiye süs bitkileri sektörü konusu ele alınacak. Fuar süresince karşılıklı yapılan bağlantılarla iki ülke arasında bir sektör dayanışması kurulacak, İş ilişkilerimiz gelişecek. Dünyanın en prestijli süs bitkileri fuarında Türkiye'nin 'Yılın ülkesi' seçilmesi bizi çok onurlandırdı. Süs bitkileri ihracatımızda en önemli dördüncü pazarımız olan Almanya'ya Türkiye'den yılda 10 milyon dolarlık ihracatı gerçekleştiriliyor."

FUARDA STANT AÇACAKLAR

Fuarda stant açacaklarını belirten Bağdatlıoğlu, fuarın, dünyanın süs bitkileri alanındaki en büyük buluşmalarından biri olduğuna dikkati çekti. Dünya çapında sektör profesyonellerinin Almanya'da buluşacağını vurgulayan Bağdatlıoğlu, fuarda Türkiye'nin büyük ilgi çektiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanya'da yılın ülkesiyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN