İnsan haklarından taviz vermeyeceğiz

Antalya Emniyet Müdürlüğü görevine atandıktan sonra gazetecilerle kahvaltıda buluşan Cemil Tombul, insan hakları ve hukukun üstünlüğünden taviz vermeyeceklerini söyledi

Giriş Tarihi: 23.1.2014
Antalya'nın yeni Emniyet Müdürü Cemil Tombul, dün sabah Antalya'da görev yapan medya mensuplarıyla kahvaltıda biraraya geldi. Antalyalı gazetecilerle uzunca bir aradan sonra ilk kez buluşan Tonbul, kentin huzur ve güvenliği için çalışacaklarını söyledi. Kepez Sosyal Tesislerinde düzenlenen toplantıya Cemil Tombul'un yanı sıra il emniyet müdür yardımcıları, şube müdürleri ile çok sayıda gazeteci katıldı.

HUZURLU KENT OLACAK
Gazetecilerle Emniyet Müdürlüğü Kepezüstü'deki Polis Sosyal Tesisleri'nde biraraya gelen Tonbul, kent ile ilgili hedeflerini anlattı. Antalya Emniyet Müdürlüğü olarak insan odaklı hizmet, saydamlık, hesap verebilirlik anlayışı çerçevesinde, toplumun güvenlik, beklenti, ihtiyaç ve taleplerini dikkate alan, bireysel özgürlük alanlarını daraltmayacak ve aynı zamanda da kamu düzenini sağlayacak etkili, çağdaş ve bilimsel yeni yöntemlerle daha huzurlu bir kent Antalya modelini oluşturmayı hedeflediklerinin altını çizen Emniyet Müdürü Tonbul, tüm bu çalışmalar yapılırken insan hakları ve hukukun üstünlüğü ilkelerinden taviz vermeden, kanun hakimiyetini esas alacak, toplumun huzur ve güvenliğini, kişilerin can ve mal emniyetini tehdit eden tüm suçlara karşı, kararlı ve sonuç alıcı bir mücadele içinde olacaklarını söyledi.

POLİSE GÜVEN DUYGUSU

Suç ve suçlularla mücadelede vatandaşın polise olan güven duygusunu en üst düzeye çıkarabilmek için çalışacağının altını çizen Tonbul, bu çalışmalarda çağdaş ve bilimsel yöntemlerin de kullanılacağını hatırlatarak, huzurlu bir Antalya modelini oluşturmak için ekibiyle birlikte elinden gelen gayreti göstereceğini ifade etti.

ORTAK AKIL ORTAK ÇÖZÜM
Halkın desteğini almayan, toplum ile bütünleşemeyen hiçbir kurumun başarılı olamayacağını ifade eden Tonbul şöyle konuştu: "Toplumun güvenlik taleplerine daha iyi cevap verebilmek amacıyla Toplum Destekli Polislik Projesi kapsamında hayata geçireceğimiz uygulamalarla halkla ilişkiler kavramını halkla işbirliğine dönüştüreceğiz. Vatandaşlarımızla el ele, gönül gönüle, 'Ortak Akıl, Ortak Çözüm' sloganıyla hareket ederek tüm iletişim kanallarımızı açık tutacağız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnsan haklarından taviz vermeyeceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN