Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte A Takımı belgesi

Antalya'da CHP tarafından gizlice başlatılan 'A Takımı' oluşumunda yer alacağı söylenen isimler olayı yalanlarken SABAH'ın ele geçirdiği belge paralel yapılanmanın doğruluğunu ortaya koydu

Giriş Tarihi: 23.1.2014
Antalya'da CHP'nin gizlice başlattığı 'A Takımı' oluşumunun içerisinde yer alacağı söylenen isimler olayı yalanlarken oluşumun belgesini SABAH ele geçirdi. Şok etkisi yaratan 'Büyükşehir'deki paralel yapılanmayı Gazeteci Mehmet Talay ile İzmir Milletvekili Erdal Aksünger'in yürüttüğü ortaya çıktı.

YAZIŞMA YAPILMIŞ

Gazeteci Talay'ın, İzmir Milletvekili Aksünger'e gönderdiği anlaşılan yazıda, "Sevgili Vekilim; Sizinle konuştuğumuz 'Büyükşehir de bir A takımı oluşturma' kararı üzerine bir çalışma yaptım" ifadesinin yer alması, A Takımı oluşturma girişimini daha önce yüzyüze görüştüklerini ortaya koyuyor.

KADROLAŞMA ÇALIŞMASI

Talay, gönderdiği yazıda A Takımı'nın ne yapacağı konusunda şu bilgileri veriyor: "Bu kadro, sadece seçim sürecinde değil, seçim sonrasında da Büyükşehir de siyaset üretebilecek, kadrolaşmayı yapabilecek ve tüm kent göz önünde bulundurulduğunda belediye hizmetlerinin en verimli çalışmasını sağlayabilecek bir yapıya sahiptir. Tümü de CHP'li olan bu kadro, CHP içinde de arzulanan ve istenen değişim ve dönüşüme katkı sağlayacak, birlikte hareket ettiğinde hem Antalya'da hem de bölgede etkili olabilecektir." Oluşumu yönettiği ortaya çıkan Talay'ın, yazısında ayrıca isimleri CHP İl Başkanı Devrim Kök ile paylaştığını ve onayını aldığını belirtmesi dikkat çekiyor. Kök, Sabah Akdeniz'e oluşumdan haberi olmadığını ve böyle bir görüşme yapmadığını söylemişti.

AYRINTILI BİLGİLER

Talay, CHP'de paralel yapılanma adına, A Takımı için önerdiği ve içerisinde kendisinin de olduğu 7 ismi sıralayarak haklarında meslekleri, mezhepleri, siyasi görüşleri ve Antalya'da nasıl tanındıkları hakkında ayrıntılı bilgi veriyor. Talay, listenin son sırasına yerleştirdiği kendisi hakkında şu ifadeleri kullanarak yazıyı kendisinin hazırladığının ipucunu veriyor: "Mehmet Talay: Gazeteci... Malatyalı Alevi bir ailedendir... (kendim hakkında bir şey yazmam sübjektif olur)" İlgili tüm tarafların, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde kurulmak istenen 'A Takımı'nı inkar etmesinin ardından ortaya çıkan bu belge karşısında ne yapacakları merakla bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte A Takımı belgesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN