Suya kavuşturdular

Giriş Tarihi: 23.1.2014

Manavgat Girişimci İşadamları Derneği ile Manavgat Sağlık Derneği Çad'da içme suyu kuyusu yaptırdı. Çad'a giden heyet ziyaretten döndü

Antalya Manavgat Girişimci İşadamları Derneği (MAGİAD) ile Manavgat Sağlık Derneği (MASADER) Orta Afrika ülkesi Çad'da içme suyu kuyusu yaptırdı. MAGİ- AD ve MASADER'li 13 işadamı ve sağlık çalışanı Çad'a yaptığı beş günlük ziyaretini tamamlayarak Manavgat'a geri döndü.

DOSTLUK GELİŞİYOR

MAGİAD'lı işadamları Çad'ın susuz bir köyünde açtıkları kuyuya 'Kardeşlik Su Kuyusu' ismini verdi. Dernek Genel Sekreteri Orhan Tosun, bir haftalık Çad ziyaretinin işadamları için verimli geçtiğini söyledi. Bu tür ziyaretlerin Türkiye- Çad dostluğunu geliştireceğine inandıklarını belirten Tosun, Orta Afrika ülkesi işadamlarıyla karşılıklı yapacakları yatırımlar üzerine fikir alışverişinde bulunduklarını kaydetti. Çad'ın Türk işadamlarının yatırım yapması için bakir bir alan olduğunu belirten Tosun, Orta Afrikalı işadamlarına Manavgat'ı tanıttıklarını ve turizmde geldiği nokta hakkında bilgilendirme yaptıklarını belirtti.

600 KİŞİLİK

Açtıkları kuyundan 600 kişinin yararlanacağını belirten Tosun, "Bir damla suyun kıymetini Çad'a gidince çok iyi anladık. Çadlı kadınlar bir kova suya kavuşmak için saatlerce yol yürüyordu" diye konuştu.

DEST EKLER SÜRECEK
MASADER Başkanı Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Emin Canan, Türk doktorlarının daha önce Nijer'e sağlık yardımında bulunduğunu, bulunmaya da devam ettiğini söyledi. Nijer'den sonra Çad'a da sağlık ihtiyaçları yardımda bulunduklarını belirten Canan, Nijer'de olduğu gibi Çad'da su kuyusu açılmasında destek olacaklarını kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suya kavuşturdular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN