Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kök'ten şikayet giderek büyüyor

CHP'li aday adayları Parti Meclis kararı olmadan iki ilçede aday açıklaması yapan İl Başkanı Devrim Kök'e tepkili. Aday adayı Murat Bulat, özür bekliyor

Giriş Tarihi: 25.1.2014
Antalya Muratpaşa ve Konyaaltı'da mevcut belediye başkanlarının aday olarak belirlendiğini açıklayan CHP İl Başkanı Devrim Kök, Parti Meclis (PM) Üyesi Umut Akadoğan'ın adayların PM'de görüşülmediğini açıklaması ile açığa düştü. Aday adaylarının Kök'e olan tepkisi ise zirve yaptı. Muratpaşa Belediye Başkan aday adayı Murat Bulat, Akadoğan'ın 'Muratpaşa ve Konyaaltı adaylarını belirlemedik' açıklamasının ardından İl Başkanı Devrim Kök'ün özür dilemesi gerektiğini söyledi. Akdoğan'ın açıklamalarının ardından adaylık tartışmalarının son bulduğunu belirten Bulat, İl Başkanı Devrim Kök'e çağrıda bulundu. İl başkanının tarafsız olması gerektiğine dikkat çeken Bulat, "Sayın Akdoğan'ın açıklamalarının ardından Antalya'da herkesin kendi adayını yaratma çabaları son bulmuştur. Bu konu PM'de konuşulmadan, karar alınmadan açıklama yapılması diğer aday adaylarına ve partiye karşı haksızlık yapıldığını açığa çıkarmıştır. Şu andan itibaren sokakta gece gündüz çalışan ve binlerce kişiye ulaşan Murat Bulat'a ve parti kamuoyuna birilerinin özür borçlu olduğunu düşünüyorum. Çünkü il başkanı tarafsız olması gerekirken aday adaylarının doğru açıklamalarını yalanlamıştır. Güneşin balçıkla sıvanmayacağı Akdoğan'ın açıklamaları ile bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bu tartışma burada bitmiştir" dedi.

TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA
İl Başkanı Kök'ün açıklamalarını talihsizlik olarak nitelendiren Muratpaşa aday adaylarından Ömer Melli ise MYK ile görüştüğünü ve adayların belirlenmediği bilgisini aldığını söyledi. Aday adaylarının rencide edildiğini ifade eden Melli, "İl Başkanının geçen hafta yaptığı açıklamaların ardından MYK düzeyinde kişilerle görüştüm. Böyle bir tespitin henüz yapılmadığını genel merkez kaynaklı bir bilginin ellerinde olmadığını söylediler. Bu anlamda il başkanı talihsiz bir açıklama yapmıştır. Aday adayı arkadaşlarımız rencide edilmiştir. Üstelik mevcut belediye başkanımız da tartışılır hale getirilmiştir. Doğru bir süreç olmadı diye düşünüyorum. Ama bizler adayımız kim olursa olsun partimizin arkasında olacağız. İl başkanının 19 aday adayını toplayıp süreci anlatması hepimizi barıştırır diye düşünüyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kök'ten şikayet giderek büyüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN