Tanıtımlar sil baştan

Kültür ve Turizm Bakanlığı tanıtım stratejisini değiştiriyor. Bakan Çelik, 'Home Of' uygulamasıyla ilgili çalışmalar yapacağını belirterek, dünyaca ünlü 4 fotoğraf sanatçıyla anlaştıklarını açıkladı

Giriş Tarihi: 27.1.2014
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, dünyanın dört bir tarafında Türkiye'nin sesini duyuracak reklam kampanyalarının artık kısır ve klasik çizgiden kurtulacağının sinyallerini verdi. Bakan Çelik, usta isimlerin yeni tanıtım stratejiyle birlikte geçilecek 'Home Of' uygulamasıyla ilgili çalışmalar yapacağını belirttti.

USTA SANATÇILAR VAR
Çelik, "Ülkemiz, sahip olduğu tarihi, kültürel zenginlikleriyle ve onu barındıran güzel coğrafyası ile dünyanın ilgisini çekmektedir. Bu ilgiyi göstermenin ön koşulu, farkında olmaktır. Bu nedenle, Bakanlık olarak tanıtım faaliyetleriyle, önyargıların giderilmesinin, doğru bilgi verilmesinin yanı sıra farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Türkiye dışında yaşayan herkese Türk toplumunun tarihini, dil ve edebiyatını, arkeolojik varlığını, sanatını, mimarisini, mutfağını, geleneklerini ve inançlarını tanıtım faaliyetleri ile dış dünyaya yansıtılması için çaba gösteriyoruz. Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak, dünyanın merak ettiği ve Türkiye'nin yaşadığı süreç içerisinde Türkiye'nin hikâyesini anlatan bir tanıtım stratejisi peşinde koşacağız" dedi. Türkiye'nin değerlerini en iyi şekilde anlatacağına inandıkları dünyaca ünlü 4 fotoğrafçıyla çalıştıklarını belirten Çelik, "Türkiye'nin her önemli unsurunu hikayeleştirerek uluslararası mecralarda tanıtacağız" diye konuştu.

FOTOĞRAF ÇEKİMLERİ DEVAM EDİYOR
Bakan Ömer Çelik'in çizdiği vizyon çerçevesinde hareket eden Bakanlık bürokratları, yurt dışında yürütülecek reklam kampanyalarında kullanılacak fotoğraflar için dünyaca ünlü fotoğrafçılarla anlaştı. Dünyaya adını 'Afgan Kız' fotoğrafıyla duyuran Amerikan belgesel fotoğrafçısı Steve McCurry, reklam fotoğrafçılığının 'bir numarası' olarak görülen Mark Edward Harris'in, sanat elçisi ve başarılı foto muhabiri Hazel Thompson, rock yıldızlarının fotoğrafçısı Robert M. Knight artık deklanşöre Türkiye için basıyor. Her biri çok sayıda uluslararası ödüle sahip ve dünyaca ünlü çalışmalara imza atmış olan dört fotoğrafçı, 2014'te yurtdışında yürütülecek reklam kampanyalarında kullanılmak üzere özel fotoğraf çekimleri gerçekleştirdi. Dünyaca ünlü dört isim, Türkiye'de, mevsimin elverişli olduğu bölgelerde çekimlerini tamamladı. Fotoğraf çekimleri, bahar aylarında devam edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tanıtımlar sil baştan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN