Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ne söyledikleri laf ne kendileri adam

Ak Parti Döşemealtı Adayı Tursun'un Aday Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Türel, heybesinde hizmet sermayesi olmayanların iftira yağmuruna sarıldığını söyledi

Giriş Tarihi: 29.1.2014
Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Nurettin Tursun'un Aday Tanıtım Toplantısı'na katılan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel, Ak Parti milletvekilleri Sadık Badak ile Gökçen Özdoğan Enç, Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı ve Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ı sert sözlerle eleştirdi.

TÜREL: ÇOK ÜZGÜNÜM

Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun'u yeniden aday gösteren Ak Parti, adaylarına destek vermek için ilçede geniş katılımlı bir toplantı düzenledi. Döşemealtı Düğün Salonu'nda gerçekleşen toplantıda kürsüye çıkan Ak Parti kurmayları, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ı sert sözlerle eleştirdi. Antalya'nın 5 yıl kaybettiğini ve bundan büyük bir üzüntü duyduğunu belirten Türel, "Onların işi ancak yalan, dolan ve iftira. Onlar ancak festivallere, panellere bir sene de 50 milyon harcadılar. Hem de nakit harcadılar. Bu sizlerin parası. Benim zamanında yapmış olduğum kavşakların bir tanesi bugünün parasıyla 5 milyon lira. Ancak festivallere para bulanlar işçinin maaşını ödemediler, festivallere para bulanlar isteseler Antalya'ya 10 tane daha kavşak yaparlardı. Şimdi ben üzülmeyeyim de kim üzülsün" dedi.

BİR LAFA BAKARIM

Akaydın'ın seçim döneminde verdiği sözleri inkar ettiğini ifade eden Türel, eleştirilerine şu şekilde devam etti: "Heybesinde hizmet noktasında en ufak bir sermayesi olmayanlar, iftira yağmuruna sarılırlar. Hayatları yalan, dolan ve dedikodudur. Ben şunu yaptım diyemez. Şu saatten sonra ben şunu yapacağım diyemez, ne söyledin, ne yaptın diye adama sorarlar. Geçmişte, 'Bedava elektrik, 100 bin kişiye iş' dediler, dediklerini unuttular. En güzeli de 'Antalya Ankara'dan zengin' dediler, sonra da 'Biz onu coğrafi ve tarihi güzellikler açısından demiştik' dediler. Bizim çok güzel laflarımız var. Bir tanesi Yunus'un çok güzel bir sözü. 'Bir lafa barkım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye.' Bunların ne söyledikleri laf ne kendileri adam. Bunu Antalya ve Türkiye artık biliyor. Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş. Allah hiç kimseyi böyle kedilerden yapmasın."

DOSYA HAZIRLAYAMADILAR

Başkan Akaydın'ı raylı sistem üzerinden eleştiren Sadık Badak, Akaydın yönetimini şehrin sorunlarını görmezden gelmekle suçladı. Raylı sistemin ikinci etap çalışmalarının askıya alındığını aktaran Badak, "Hep o tenkit ettikleri raylı sistem var ya Menderes Türel'in yapıp Antalya'ya hediye ettiği ulaşım sistemi. Onun Kızıltoprak'tan EXPO alanına, 13 kilometrelik bölümünün projesini dahi yapamadılar. Projesini yapıp dosyasını hazırlasaydı Ulaştırma Bakanlığı'na getirseydi, biz sayın genel başkan yardımcımız ve bakanımız olmak üzere hep beraber destek olur, Ulaştırma Bakanlığı'nın yapmasını sağlardık. Dosyayı götürmek Büyükşehir Belediyesi'nin görevi. İzmir Büyükşehir Belediyesi dosyayı götürdü, Ulaştırma Bakanlığı yaptı. Şimdi teslim ediyor. 13 kilometrelik ulaştırma sisteminin dosyasını yapamayanlar, büyük projeleri gerçekleştirebilir mi?" şeklinde konuştu.

EN BÜYÜK HAYALİ

Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç ise ilk kez bir hayalini paylaştı. Akaydın'ın göreve geldiği gün Büyükşehir hizmet binasına CHP bayrağı astırdığını hatırlatan Enç, Akaydın'ın Antalyalılara işkence çektirdiğini söyleyip, hayalini şu sözlerle ifade etti: "5 yıldır çektiğimiz çile ortada. Resmen Çin işkencesi yapılıyor şu an Antalya'ya. Biz Sayın Akaydın'ın eline sepetini vereceğiz ve kır gezisine yollayacağız. Bizden Büyükşehir Belediyesi'ni teslim aldıklarında hizmet binasının tepesine CHP'nin bayrağını dikmişlerdi. Biz alacağız elimize Türk bayrağını ve 30 Mart'ta CHP bayrağının yerine şanlı Türk bayrağımızı dikeceğiz. İnşallah o bayrağı ben kendi ellerimle dikeceğim."

AKAYDIN YATIYOR
Akaydın'ı vaatlerini yerine getirmemekle suçlayan İl Başkanı Köse, eleştirilere aynı sertlikle devam etti. Akaydın'ın yattığı yerden belediye başkanlığı yaptığını söyleyen Köse, "Antalya'da 100 bin kişiye iş sözü verdiler. Sorduk, 'Hani 100 bin kişiye iş verecektiniz' dedik. 'Ben aslında 10 bin kişi demiştim, birisi bir tane sıfırı fazla koymuş' dedi. 4 buçuk yıldır o fazla sıfırı kim koymuş onu arıyor. Antalyalılara rağmen yattıkları yerden belediye başkanlığı yaptılar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ne söyledikleri laf ne kendileri adam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN