Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Opera'da Şubat yoğun geçecek

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Şubat'ta 14 temsil ile sanatseverlerin karşısına çıkıyor. Kapalı gişe 'Tangopera' ve 'Anadolu Sihri' de oyunlar arasında

Giriş Tarihi: 29.1.2014
Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB) Şubat ayında oldukça yoğun bir repertuvar ile sanatseverlerin karşısına çıkacak. Opera, bale, müzikal, çocuk oyunu ve konser olmak üzere toplam 14 temsil ile izleyici karşısına çıkacak olan ANTDOB'da provalar devam ediyor.

KAPALI GİŞE OYUNLAR

Antalya Devlet Opera ve Balesi bu sezon dünya prömiyerlerini gerçekleştirdiği ve bugüne kadar kapalı gişe oynayan 'Tangopera' ve 'Anadolu Sihri' müzikallerini Şubat ayında tekrar sahneleyecek. Bestesi Serdar Yalçın'a, librettosu ie Murat Göksu'ya ait olan ve Uğur Seyrek tarafından sahneye konulan Tangopera müzikali 1 ve 25 Şubat tarihlerinde Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde izleyicilerin karşısına çıkacak. Araştırma, metin ve librettosu Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür Yardımcısı Şadi Erdoğan'a, müzik düzenleme ve bestesi ise Ali Aykaç'a ait olan ve Mehmet Balkan tarafından sahneye konan Anadolu Sihri müzikali ise 8 Şubat'ta Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde sahnelenecek.

FİGARO'NUN DÜĞÜNÜ
Antalya Devlet Opera ve Balesi Şubat ayında 4 opera eserini sahnesine taşıyacak. Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdür ve Sanat Yönetmeni Kenan Korbek tarafından sahneye konulan Tosca operası 4 Şubat, Recep Ayyılmaz tarafından sahneye konulan Verdi'nin La Traviata operası ise 6 Şubat tarihinde son kez sahnelenecek. Alexander Titel tarafından sahneye konulan ve Mozart'ın komik operası Figaro'nun Düğünü ise 22 Şubat'ta izleyici ile buluşacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Opera'da Şubat yoğun geçecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN