Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Isparta'da sağlık üst sınıfa atladı

Isparta Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Aydın, il genelinde hastane ve sağlık kurumlarındaki modernizasyon çalışmalarının tamamlandığını açıkladı

Giriş Tarihi: 30.1.2014
Isparta Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Osman Aydın, sağlık kuruluşlarının 2013 yılının performanslarını değerlendirdi. Tıbbi Hizmetler Başkanlığı'nın hizmetlerini anlatan Isparta Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Aydın, "Isparta Devlet Hastanesi Endoskopi ve Kolonoskopi Ünitesi yenilerek hizmete açıldı. Fizik Tedavi Ünitesi yenilendi. Isparta Kamu Hastaneler Birliği Organ Nakil Koordinatörlüğü tarafından verilen eğitimler ve açılan stantlar ile organ nakli konusunda halka yönelik farkındalık oluşturulmaya çalışıldı. 2013 yılında 11 beyin ölümü teşhisi konulurken 4 hasta yakınları organlarını bağışladı" dedi.

EKSİKLER GİDERİLDİ

Isparta Devlet Hastanesi Acil Servisi'nin 3'üncü basamak tescil için gerekli malzeme ve cihaz eksiklikleri giderilerek, 3'üncü seviye Acil Servisi olarak tescil ettirildiğini belirten Aydın, "Isparta Devlet Hastanesi Acil Servis'inde hekim branş nöbetlerine geçildi. Böylece her gün 24 saat 6 branşta uzman hekimin Acil Servis hastalarımıza hizmet vermesi sağlandı. Isparta Devlet Hastanesi' ne ilaveten 6 yataklı 1'inci basamak Genel Yoğun Bakım yapılması ile 52 olan yoğun bakım yatak sayısı 58'ye çıkarılacak. Yoğun Bakım inşaatına başlandı. Bir ay içinde tamamlanması planlanıyor. Böylece yoğun bakımda yatak olmadığı gerekçesiyle yapılan sevklerin tamamen önüne geçmiş olacağız" diye konuştu. Genel Sekreterlik bünyesine hastaneler arası kan transferi ile ilgili Koordinasyon Merkezi kurulduğunu ileten Aydın, bu sayede kan ürünlerinin imhasının en aza indirildiği kaydetti. Isparta Devlet Hastanesi Diyaliz Cihazları'nın yenilerek cihaz sayısının 44 ten 56 ya yükseldiğini belirten Aydın, Gülkent ek binada digital röntgen sayesinde hastaların röntgen filmlerini almak için sıra beklemelerinin önüne geçildiğini vurguladı.

TETKİKLERE SINIRLAMA

Birliğe bağlı hastanelerde laboratuvar tetkik ve röntgen görüntüleme istemlerinde ilgili branş uzmanları ile görüşülerek tetkik sınırlandırması getirildiğini kaydeden Aydın, "Tüm hastanelerimizin müracaat eden hastanın önceki tetkiklerini görmeleri sağlandı. Böylece lüzumsuz istenen tetkiklerin önüne geçilmiş ve yaklaşık yüzde 15 tasarruf sağlanmış oldu" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Isparta'da sağlık üst sınıfa atladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN