Muratpaşa Meclisi hesap peşine düştü

Giriş Tarihi: 31.1.2014

Muratpaşa Meclis üyesi H.E ile ilgili ortaya çıkan rüşvet iddiasına meclis üyeleri oldukça sert bir tepki gösterdi. Meclisin zan altında kaldığını belirten üyeler, açıklama yapılmasını istedi

Sabah Akdeniz'in gündeme getirdiği rüşvet iddiası, Antalya'nın gündemine bomba gibi düştü. Muratpaşa Meclis Üyesi H.E'nin, bir market zincirinin muhasebesinden para alırken görüntülenmesi özellikle Muratpaşa Meclisi'nde büyük bir yankı uyandırdı. Muratpaşa Belediye Meclisi Ak Parti Grup Sözcüsü ve Muratpaşa İlçe Başkanı Abdullah Işıkhan, iddiaların vahim olduğunu belirterek, bu tür iddiaların tüm meclisi zan altında bıraktığını ve halkın meclis üyelerine farklı bir gözle bakmasını sağladığını aktardı. Toplumda oluşacak yanlış algının düzeltilmesi için adı geçenlerin konuyu bir an önce açıklığa kavuşturması gerektiğini ifade eden Işıkhan, "Bizler meclis üyesiyiz. Parti önemli değil, meclis üyeleri ile ilgili böyle iddiaların olmasını hiç arzu etmeyiz. Belediye başkanını zan altında bırakan bir durum var. Hem kendileri hem de kendi partilileri açısından bir açıklama yapılmasını arzu ederiz" dedi.

ŞİDDETLE KINIYORUM
Rüşvet iddialarının son 1 aydır Antalya gündemini meşgul ettiğini ve Sabah Akdeniz'de yayınlanan haberin ardından skandala adı karışan kişiyi aradığını söyleyen Ak Parti Muratpaşa Belediye Başkan Adayı ve Meclis Üyesi Cihan Bulut ise "Haberi okuduktan sonra adı geçen meclis üyesini aradım. Kendisini şiddetle kınadığımı ve ayıpladığımı söyledim. Üzüntülerimi dile getirdim. 'Çık ve o parayı kiminle paylaştıysan açıkla' dedim. O da bana dedi ki 'Ben borçlu insanım. Bankalara bir sürü borcum var. Ben eğer böyle bir şey yapmış olsaydım bu durumda olmazdım' dedi. Tabi ki inkar edecek. Fakat bu konu yaklaşık 1.5 aydır kamuoyunun gündeminde olan bir konu. Eğer bu adı geçen yerde kaçaklar varsa paranın alındığı ve birileriyle paylaşıldığı aşikardır. Eğer birileri meclisi ve koltuktan aldığı gücü kullanarak rüşvet alıyorsa bu kişileri şiddetle kınıyorum" diye konuştu.

HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ

Siyasetin bu gibi şaibelerden uzak tutulması gerektiğini söyleyen Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse de siyasetin bu menfaatlere alet edilmesi söz konusuysa buna tamamen karşısında olduklarını söyledi. Olayı Sabah Akdeniz aracılığıyla öğrendiklerini belirten Köse, "Şu an resmi bir açıklama yapılmadı ve karar alınmadı. Ama şunu söylemeliyim ki bizler temiz bir toplum ve temiz bir siyaset istiyoruz. Bu anlamda siyasetin bu gibi şaibelerden uzak tutulması gerektiği kanaatindeyiz" şeklinde konuştu. Ak Parti grubunun konuyu meclis gündemine taşıyacağını ve ilgililerden açıklama isteyeceklerini belirten Köse, "Ortada bir yanlış varsa bunun üzerine gidilmeli ve suçlular ortaya çıkartılmalı. Bu konu elbette Muratpaşa Meclisi'ni ve CHP'yi töhmet altında bırakan bir durum. Kamuoyunu bilgilendirici açıklamalar yapmaları gerekir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muratpaşa Meclisi hesap peşine düştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN