Nakliyecilerin eylemi bir gün önce sonlandı

İstanbul'a meyve sebze götürmeme eylemine son verildi. FSM'den geçişlerine kısıtlama getirildiği için eylem yapan Alanyalı nakliyeciler eylemlerini bir gün önceden bitirdi. 30 kamyon dün yola çıktı

Giriş Tarihi: 31.1.2014
Antalyalı nakliyeciler, İstanbul'a meyve sebze götürmeme eylemine son verdi. Nakliyecilerin, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden 06.00-10.00 ve 16.00-22.00 saatlerinde geçiş yasağına tepki göstermek amacıyla 27-30 Ocak tarihlerinde yapacaklarını bildirdikleri kontak kapatma eylemi sona erdi. Dördüncü gün başlarken sabah saatlerinde sona eren eylemin ardından Alanya Hali'nde kamyonlara yüklenen meyve ve sebzeler İstanbul'a doğru yola çıktı.

BİR GÜN ÖNCE BİTTİ

Alanya Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ahmet Uyar, Alanya Hali'nde yaptığı açıklamada, kontak kapatma eylemini bitirdiklerini söyledi. Dört gün sürdürecekleri eylemi bir gün erken sona erdirdiklerini kaydeden Uyar, "Akdeniz bölgesinde başlattığımız kontak kapatma eylemini dün İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı'nın bizi aramasından dolayı eylemi sonlandırdık. Bu yasağın kalkmasının Alanya ve İstanbul için iyi olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki hafta İstanbul'da yapılacak toplantıda belediye başkanımızın en iyi mesajı vereceğine inanıyorum" dedi. Eylemin sürmesi halinde Antalya, Alanya ve İstanbul halkının bu işten etkileneceğinin iyi bilindiğini kaydeden Uyar, yetkililerin buna müsaade etmediğini ifade etti.

30 KAMYON YOLDA
Yüklemelere başladıklarını ifade eden Uyar, "Yarın İstanbul halkına en taze meyve sebzeyi sunacağız. Yaklaşık 30 araca mal yükleniyor" diye konuştu. Hal Komisyoncuları Başkanı Mustafa Yüksekkaya ise, nakliyecilerin İstanbul görüşmesiyle yasağı sona erdirdiğini belirtti. Yasağın üreticiden tüketiciye kadar bir çok kesimin zararına olduğunu vurgulayan Yüksekkaya, "Bize, ülkemize ve üreticiye zarar veren eylem sona erdi. Artık Alanya'dan mallarımız İstanbul'a gidebiliyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nakliyecilerin eylemi bir gün önce sonlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN