Ödülü hak ettiler

AKUT Fethiye Birimi, 1 kişinin öldüğü ve 4 kişinin yaralandığı kazada yaralıları kurtarabilmek için zamanla yarışan kamu görevlilerini plaketle onurlandırdı

Giriş Tarihi: 31.1.2014
Fethiye'de 22 Ocak'ta meydana gelen ve 1 kişinin öldüğü, 2'si ağır 4 kişinin de yaralandığı trafik kazasında yaralıları sıkıştıkları yerden kurtararak hastaneye intikalini sağlayan Fethiye Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru İbrahim İlgene, 112 Acil Servis Doktoru Aydın Alptekin ve Fethiye Belediyesi İtfaiye Çavuşu Murat Tamgaç, AKUT Fethiye Birimi tarafından plaketle ödüllendirildi.

FARKINDALIK YARATTIK

AKUT Fethiye Operasyon sorumlusu Ersin Gür, "Kazada gecenin o saatinde canla, başla hayat kurtarmaya çalışan ekiplerin bu görevlilerinin inanılmaz şekilde can kurtarıldığını görünce farkındalığı fark ettirmek adına kutlamak ve dikkat çekmek istedik" dedi. Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık da, "Görevimizi yaparken fedakarlık çok önemli. Bazen bir ambulans gecikti diye çeşitli eleştiriler oluyor. Hayat kurtaran fedakar insanlarımız, görevlilerimiz Avrupa ile kıyaslandığında büyük farklılık içersindeyiz. Hayat kurtarmak için emniyet görevlimiz, ambulans personelimiz, itfaiye erimiz hatta orman mühendisimiz can verebiliyorlar. AKUT bunu fark edip farkındalık yaratmak için bu arkadaşlarımızı örnek gösterdiğinden dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

KAYMAKAM'DAN UYARI

Fethiye Kaymakamı Çalık, asker uğurlama eğlencelerinde dozunun kaçırılmamasını istedi. Çalık, şu uyarıda bulundu: "Asker uğurlama eğlenceleri yapanlar ölçüyü kaçırmamalı. Alkol alıp direksiyon başına geçerek trafiğe çıkmamalı. Eğlenceyi ölçülü şekilde yapmalıdır. Araçlara bağlanan Türk Bayrağı görüşü engellemeyecek plakayı kapatmayacak şekilde asılmalıdır. Bu tür kazalar hepimizi derinden üzmektedir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödülü hak ettiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN