Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sadi ile Tütüncü de seçim startı verdi

Ak Parti'nin Konyaaltı ve Kepez Belediye Başkan adayları, arka arkaya düzenlenen tanıtım toplantıları ile sahaya indi. Adaylara Bakan Çavuşoğlu ile Büyükşehir Adayı Türel destek verdi

AK Parti, belediye başkan adaylarının tanıtım törenleriyle gövde gösterisine devam ediyor. Partinin Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Remzi Sadi ile Kepez Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü, arka arkaya düzenlenen tanıtım törenleri ile sahaya indi. Her iki adaya da tanıtım toplantılarında Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel ile Antalya milletvekilleri destek verdi.

HİZMETİ DEVLET YAPTI

Toplantılarda konuşan Bakan Çavuşoğlu, Antalya'da yerel bir hizmet göremediklerini belirterek, yapılan hizmetlerin de devlet tarafından gerçekleştirildiğini ifade etti. Antalya'da 5 yıldır fetret devri yaşandığını söyleyen Çavuşoğlu, "Antalyalılara hizmet eden hiçbir hizmeti göremiyoruz. Bu fetret devrini sona erdirmemiz lazım. Antalya'ya daha büyük hizmetleri getirmemiz için yerel ile merkezi hükümetin işbirliği içinde çalışması lazım" dedi. Hükümet olarak siyasi bir ayrım yapmadıklarını da belirten Çavuşo��lu, özellikle belediyecilikte ideolojik yaklaşımın da olmaması gerektiğini söyledi. Hangi belediye başkanı proje getiriyorsa Ankara'dan destek verdiklerini belirten Çavuşoğlu, "Antalya'dan bir proje gelmezse kaynak gelmesi mümkün mü? Büyükşehir yasası ile beraber bütün illerle beraber Antalya'nın da ödeneği iki katına çıkıyor. Yeni yasayla beraber bütçemiz 900 milyonu aşıyor. Bu kadar büyük bütçeyi ancak Ak Partili belediye başkanlarına emanet etmeliyiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sadi ile Tütüncü de seçim startı verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN