Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tapu problemi tarihe karışacak

Giriş Tarihi: 4.2.2014
Habibler ve Baraj mahallelerinde, Düden Çayı'nın çevresinde SİT alanı engelinden dolayı yıllardır tapularını alamayan 3 bine yakın kişinin yaşadığı 400 gecekonduya müjde geldi. Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, SİT alanındaki mülkiyet problemini vizyon bir proje ile çözeceklerini söyledi.

VİZYON PROJE

Tütüncü, Habibler Mahallesi'nde, SİT alanı içerisinde evleri olan vandaşları ziyaret etti. Başkan Tütüncü, SİT alanı içerisindeki gecekondulara yasa gereği tapu verilemediği için Düden Çayı Havzası'nda gecekonduların mülkiyet probleminin çözülemediğinin altını çizdi. Düden Şelalesi'nde ve Düden Havzası'nda yetkinin Büyükşehir Belediyesi'nde olduğuna vurgu yapan Tütüncü, şunları söyledi: "Havzada yeşil alanın korunacağı proje çalışmasıyla sorun çözülebilir. Biz de yeşil alanı koruyacak ve vatandaşın mülkiyet sıkıntısını çözecek bir proje hazırladık. SİT alanında yetkinin, aynı partiden olmadığımız Büyükşehir'de olmasından dolayı bu dönem projeyi hayata geçiremedik."

AK PARTİ UYGULAR

Tütüncü, önümüzdeki yerel seçimlerde Büyükşehir'i, Ak Parti'nin kazanması halinde projeyi hayata geçireceklerini ve bölgenin proje ile cazibe merkezi haline geleceğini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tapu problemi tarihe karışacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN