Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zorlu nostalji mesaisi

Baba mesleği faytonculuğu 23 yıldır sürdüren Mesut Eliballı, şehir turuna yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiğini söyledi

Giriş Tarihi: 4.2.2014
Antalya'da babasından devraldığı faytonculuk mesleğini 23 yıldır sürdüren Mesut Eliballı, nostaljik şehir turu atmak isteyen yerli ve yabancı turistlere hizmet veriyor. Eliballı, Muratpaşa ilçesi Yeşildere Mahallesi'nde evinin yanındaki ahırda faytonuna bağlamak için 5 at besliyor. Sabah saatlerinde atlarına ilk olarak arpa ve su veren Eliballı, daha sonra yediklerini hazmetmeleri için yaklaşık bir saat bekliyor.

KIŞIN İŞLER KESAT GİDİYOR
Genelde göçle gelen nüfusun yaşadığı Yeşildere Mahallesi'ndeki gecekonduların arasından çıktıktan sonra faytonla tramvay yoluna giren Eliballı, tarihi Kalekapısı bölgesine gelerek nostaljik bir havada şehir turu atmak isteyen yerli ve yabancı turistleri bekliyor. Eliballı, şehirde faytonla gezintiye çıkmak isteyenlerden 15 dakikalık yolculukta 30, yarım saatlik yolculukta ise 50 lira talep ediyor. Eliballı, kış günlerinde turistlerin azlığı ve faytona ilginin düşmesinden dolayı bugünlerde zor günler geçirdiğini söyledi.

ZABITADAN DERTLİ
Faytoncu Eliballı, Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı zabıtaların kent merkezinde fayton turlarına izin vermediğini söylüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zorlu nostalji mesaisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN