Başbakan'a hakaret mahkemelik oldu

Kırcami Mahallesi Muhtarı Gönen, Elmalı Mahalle Muhtarı Koru'nun bir toplantıda Başbakan Erdoğan'a hakaret etmesini yargıya taşıdı

Giriş Tarihi: 5.2.2014
Antalya Kırcami Mahalle Muhtarı Enis Gönen bir tören için gittiği Muratpaşa Kaymakamlığı'nda Elmalı Mahalle Muhtarı Mehmet Koru'nun muhtar maaşlarının 860 liraya yükseltilmesi ile ilgili konuşmasında, Başbakan'a hakeret etmesi üzerine olayı yargıya taşıdı.

SAVCILIĞA BAŞVURDU

Kırcami Muhtarı Gönen, 5 Temmuz'da Muratpaşa Kaymakamlığı'na bir toplantı için gitti. Salonda bulunan Muratpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı ve Yeşilova Mahalle Muhtarı Ahmet Akcan, meslektaşlarına ücretle ilgili müjde vererek "Torba yasadan dolayı, bizlerin maaşları 860 TL civarında olacak. Bağ-kur primimizi de devlet karşılayacak" diye konuştu. Bu sırada Elmalı Mahalle Muhtarı Mehmet Koru'nun, "Verecek tabi P…..k" dediği duyuldu. Gönen, Koru'ya, "Kime diyorsun" diye sorduğunda, "Kime olacak. Başbakan'a" yanıtı aldığını söyledi. Muhtar Gönen kulaklarına inanamadığını belirterek, tepki olarak da kendisinin meslektaşı Koru'ya, "Senin söylediğin ayıp, hem 860 TL maaş alıyorsun, hem de Başbakana küfrediyorsun" diye tepki verdiğini söyledi. Ardından durumu salonda bulunan dönemin Kaymakam'ına da aktardığını belirten Gönen, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'na da dilekçe ile başvurduğunu söyledi. Gönen, "O bir dünya lideri. Demokratik ölçüler içinde eleştirebilirsiniz; ancak kimse Başbakan'a hakaret edemez. Eden beni karşısında bulur. Hakaret edenler ile adalet önünde hesaplaşacağız" diyerek tepkilerini dile getirdi. Dava önümüzdeki günlerde Antalya 4 Sulh Ceza Mahkemesi'nde başlayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'a hakaret mahkemelik oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN