Kenan Evren'in ismi caddeden kaldırıldı

Fethiye'de bir caddeye verilen 'Kenen Evren' adı Belediye Meclisi kararı ile kaldırıldı. Caddeye eskiden kullanılan Mustafa Karaören ismi yeniden verildi

Giriş Tarihi: 5.2.2014
Fethiye Belediyesi daha önce meclise getirilen ancak kaldırılmayan 'Kenan Evren Caddesi' isminin bu kez kaldırılmasını kararlaştırdı. Fethiye Belediye Meclis Başkan Yardımcısı Nurkaya Gündoğdu başkanlığında toplanan Fethiye Belediye Meclisi, gündemindeki maddeleri görüşürken bağımsız meclis üyelerinden Aytekin Aras'ın Kenan Evren Caddesi olarak geçen caddenin isminin kaldırılıp uygun bir ismin verilmesi talebini de görüştü. MHP'li 3 üyenin dışında MHP, Ak Parti, CHP ve bağımsız üyelerden 20 üyenin oylarıyla Kenan Evren Caddesi'nin isminin değiştirilmesi kararlaştırıldı.

İSİM TARTIŞMASI YAŞANDI
MHP'li Metin Talaş, Alaattin Yıldırım ve Beşir Pehlivan dışında tüm üyeler Kenan Evren Caddesi isminin değiştirilmesi yönünde oy kullandı. Ak Parti Grup Sözcüsü Selahattin Kayaman, "Fethiye'deki cadde ve bulvarlarda siyasi büyüklerin hemen, hemen tümünün isminin bulunduğunu darbelere karşı çıkan Prof. Dr Necmettin Erbakan'ın isminin bulunmadığını bu caddeye Necmettin Erbakan Hoca'nın isminin verilmesini istiyoruz" dedi. CHP'li Veli Pabuşçu da caddenin daha önceki isminin Mustafa Karaören Caddesi olduğunu ve aynı ismin verilmesini istedi. MHP'li Nurkaya Gündoğdu ve bağımsız üye Nami Üreyen ise Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in isminin verilmesini teklif etti. Ayrı ayrı yapılan oylamada Mustafa Karaören adının verilmesi MHP ve CHP'nin 12 oyuyla kabul edilirken, Necmettin Erbakan için Ak Parti'li 7 üye oy kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kenan Evren'in ismi caddeden kaldırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN