Kepez Meclisi'nden sanayiye kat artışı

Giriş Tarihi: 5.2.2014

Kepez Belediye Meclisi, 2 bin 500 dükkanın bulunduğu Akdeniz Sanayi Sitesi'nin kat artışı talebini karşılayan imar planındaki revizyonu oy birliği ile kabul etti. Sanayi esnafı meclisi alkışladı

Kepez Belediye Meclisi, Akdeniz Sanayi Sitesi esnafının, ihtiyaçlarını karşılayamayan işyerlerinin büyütülmesine yönelik taleplerini karşıladı. Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi yönetimi ve esnafı, geçtiğimiz günlerde kendilerini ziyaret eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'ye, plan tadilatıyla ilgili taleplerini iletmişlerdi.

GÜNDEM MADDESİ ÖNE ALINDI

Başkan Tütüncü de kısa bir süre içerisinde çalışma yapma sözü verdiği plan talebini, Kepez Belediye Meclisi'nin Şubat ayı olağan toplantısının gündemine aldırdı. Sanayi sitesi esnafının yoğun bir ilgi gösterdiği Şubat ayı meclis toplantısında, 18 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Başkan Tütüncü, yoğun katılımdan dolayı gündemin 5'inci sırasındaki, Akdeniz Sanayi Sitesi'yle ilgili plan tadilatı maddesini, 2'nci sıraya aldırdı. Başkan Tütüncü, İmar Komisyonu'nun olumlu rapor verdiği Akdeniz Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi alanının yeniden düzenlenmesine ilişkin hazırlanan binlik uygulama imar planı revizyonunu, parti gruplarının görüşüne açtı.

OYBİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ
Grup sözcülerinin görüşlerini belirtmelerinin ardından yapılan oylamada; kat artışı, iki bodrum kullanımı ve çekme mesafeleriyle ilgili düzenleme getiren plan revizyonu, salonda bulunan sanayi esnafının alkışları arasında, oy birliği ile meclisten geçti. Kepez Belediye Meclisi'nde kabul edilen plan revizyonu, Büyükşehir Meclisi'nde görüşülmesi, askı ve itiraz süreçlerinden sonra resmiyet kazanacak.

DEĞER KAZANDIRDIK
Meclis üyelerine teşekkür eden Başkan Hakan Tütüncü, "Akdeniz Sanayi Sitesi, zaman içerisinde çağın ihtiyaçlarına cevap verecek fiziki mekânların arayışı içerisinde oldu. Bu arayışların en önemlisi de binaların kot yüksekliği ile ilgiliydi. Yeni dönem makineler için uygun kot yüksekliği oluşturmak gerekiyordu. Bu plan tadilatı sadece kot yüksekliği ile sınırlı kalmadı. Küçük dükkanlar, büyük dükkanlar haline geldi. Aldığımız bu plan kararı, sanayiye ve esnafa çok büyük değerler kazandırıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez Meclisi'nden sanayiye kat artışı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN