Kepez Hastanesi'ne ilk kazmayı vurdular

Giriş Tarihi: 7.2.2014

Kepez ilçesi Sütçüler bölgesinde yapılacak olan 350 yataklı devlet hastanesi alanında temel kazı çalışmaları başladı. Hastanenin resmi temel atma töreni ay sonu yapılacak

Antalya'nın Kepez ilçesinin yıllardır beklediği devlet hastanesi inşaatında ilk kazma vuruldu. Sütçüler bölgesinde 52 dönümlük alana yapılacak 350 yataklı Kepez Devlet Hastanesi'nin temel kazısı başladı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Varsak'a da semt polikliniği ve hastane kazandırılacağının müjdesini verdi. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) eliyle inşa edilecek olan hastanenin, 31 Ekim'de gerçekleştirilen yapım ihalesi geçtiğimiz aylarda sonuçlandı. Yer teslimi sözleşmesinin imzalanmasının ardından yüklenici firmanın iş makineleri tarafından hastanenin temel kazısına başladı.

SAĞLIK BAKANI GELECEK

Bir sözlerini daha tutmanın sevincini yaşadıklarını belirten Başkan tütüncü, "Bir aksilik olmaması durumunda Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun da katılımıyla, bu ayın sonunda ya da Mart ayının ilk haftasında Kepez Devlet Hastanesi'nin resmi temel atma töreni yapacağız. Hastane, 80 milyon liranın üzerinde mali bir bedelle yapılacak olan devasa bir yatırım olacak. İki yıllık bir sürede tamamlanacak. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin 400 yataklı olduğu düşünülürse Kepez'deki sağlık yatırımın ne kadar büyük olduğu daha iyi anlaşılacak" dedi. Başkan Tütüncü, Varsak bölgesine de sağlık tesisi müjdesi verdi. Tütüncü, önümüzdeki dönem Varsak'a semt polikliniği ve küçük bir hastane kazandıracaklarını açıkladı. Başkan Hakan Tütüncü, bu sağlık yatırımlarıyla hem Varsak'ın hem de Sütçüler bölgesinin önemli bir sağlık merkezi haline geleceğinin altını çizdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez Hastanesi'ne ilk kazmayı vurdular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN