Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mantar marka olmalı

ATSO Korkuteli İrtibat Bürosu açıldı. ATSO Başkanı, Korkuteli'nin markasının mantar olması gerektiğini belirtti

Giriş Tarihi: 7.2.2014
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO) Korkuteli Temsilciliği törenle hizmete açıldı. Açılış töreninde konuşan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak, ilçenin ticari açıdan son yıllarda gelişme gösterdiğini ve ilçenin markasının mantar olması gerektiğini söyledi.

MARKALAŞMA ŞART

ATSO Başkanı Budak, Finike portakalında olduğu gibi Korkuteli mantarında da markalaşma çalışması yapılabileceğini belirterek, "Türkiye'de üretilen mantarın yüzde 50'den fazlası Korkuteli'nde üretiliyor. Fakat Türkiye bunu ne kadar biliyor tartışılır. Antalya'daki patates üretiminin yüzde 80'i, tahılın yüzde 50'si, elmanın yüzde 40'ı, kirazın yüzde 70'i, hayvancılığın yüzde 20'si ve süt üretiminde 35 bin ton süt üretimi ile de birinci olmuş. Üretici kazanamadığından, tüketici de ucuz ürün tüketemediğinden şikayetçi" diye konuyştu.

TURİZMDEN PAY
Antalya'nın tarımsal girdi anlamında Türkiye'nin başkenti olduğunu kaydeden Budak, "Turizmde de öyle. Biz bu işin öneminin farkındayız. Siyasi temsilcilerimize öneride bulunuyorum. Bizim de üzerimize düşen bir görev varsa yapmaya hazırız. Korkuteli, değerlendirilmemiş bir turizm güzergahıdır. Korkuteli'nin turizmden yeteri kadar pay alabilmesi için yapılabilecek çok fazla yatırım var. ATSO olarak yatırımları artırabilmek için farkındalık oluşturuyoruz" dedi.

500 ÜYESİ VAR
Korkuteli'nde yaklaşık 500 üye olan ATSO'nun bundan sonra bir çok işi temsilcilik aracılığı ile yapılabilecek. Temsilcilik açılışına ATSO Meclis Başkanı İzzet Bayar, ATSO Başkan Yardımcısı Davut Çetin, ATSO Korkuteli Temsilcisi Halil Eray, Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce, İl Genel Meclis Başkanı Cavit Arı, Ak Parti, CHP, MHP, SP Belediye Başkan adayları, ATSO Korkuteli üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mantar marka olmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN