Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her kadın bir meslek sahibi

Giriş Tarihi: 9.2.2014
Fethiye'de 'Gönül Elçileri Projesi' ikinci ayağı 'Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi' faaliyete geçiriliyor. Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer'in eşi Fatma Dilek Güvençer, projenin tanıtım toplantısına katıldı.

ELLERİNDEN TUTUN

Toplantıda konuşan Fatma Dilek Güvençer "Koruyucu aile projesinde Fethiye lokomotif olarak öncülük yaptı. 30 çocuğumuzu koruyucu aileye teslim edince çocuk yuvamızı kapattık. Çocuklarımız aile şefkatinde sıcak birer yuvada bulunmaktadır. Şimdi ikinci bir proje olan Kadınlar İçin Meslek Eğitim Projesi için Valilik ve Kaymakamlıklarımız alt yapı çalışmalarını sürdürüyor" dedi. Güvençer, "Gönül elçilerimizden eğitimi yarım kalmış ya da hiç eğitim alamamış kadınlarımızın ellerinden tutmalarını mesleki açık öğretim liselerine kayıt yaptırmalarını ya da bir meslek eğitim kursuna yönlendirilmelerini bekliyoruz. İlimizde her kadının bir mesleği olsun istiyoruz" diye konuştu.

ÇALIŞMALARI ANLATTI
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu ise, kadınların bilgi ve becerilerini iş piyasasına uygun hale getirilmesinin büyük önem taşıdığını belirtti. Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken'in eşi Gülbahar Köken ve Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık'ın eşi Zeynep Çalık'ta proje ile ilgili ilçelerinde yapılan çalışmaları anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her kadın bir meslek sahibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN