Villada eşek besliyorlar

Gazipaşa'ya 3 yıl önce yerleşen Alman çift, evlerinin bahçesinde bakıma muhtaç 4 eşek besliyor. Alman çifte en büyük desteği ise komşuları veriyor

Giriş Tarihi: 9.2.2014
Antalya'nın Gazipaşa ilçesine 3 yıl önce yerleşip yaşayan Alman çift, evlerinin bahçesinde 4 eşeğe bakıyor. Alman Peter Göbel ile Agnes Moore çifti, karavanlarıyla çıktıkları Avrupa seyahati sonucunda 2011 yılında Gazipaşa'ya yerleşmeye karar verdi. Burada aldıkları arsaya villa yaptıran çift, ilk olarak bir arkadaşlarının hediye ettiği eşeği beslemeye başladı. Zamanla sayısı 3'e yükselen eşeklerin zehirlenerek telef olmalarının ardından Alman çift, buldukları sahipsiz eşeklere sahip çıkmaya başladı. Alman çift, bugün 4 eşeğin bakımını üstleniyor. Peter Göbel, Gazipaşa'ya yerleştikten sonra veteriner arkadaşlarının kendilerine bir eşek hediye ettiğini söyledi.

DESTEK KOMŞULARDAN

Bir gün eşeklerinin zehirlenmesi sonucu telef olduklarını dile getiren Göbel, "Bunun üzerine eşimle karar verdik, yaralanmış, sahipsiz eşeklere sahip çıkacaktık. Bu düşünceyle özellikle iyi muamele görmeyen eşekleri bulup koruma altına almaya çalıştık. Şimdi villanın bahçesinde baktığımız 4 eşeğimiz var" dedi. Eşekleri her gün açık arazide otlattığını ifade eden Göbel, bazen komşularının kendilerine yardımcı olduğunu kaydetti. Moore ise eşeklere baktıkları için insanların kendileriyle önce dalga geçtiğini ancak sonra bu durumu kabullendiklerini söyledi. Moore, dalga geçenlerin eşekleri, bakmaktan ziyade kullanma ve değerlendirme düşüncesinde olduğunu vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Villada eşek besliyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN