Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Manavgat'ın ihracat gururu

Giriş Tarihi: 11.2.2014

Antalya'nın Manavgat ilçesinde Ticaret ve Sanayi Odası'nın düzenlediği 'Dış Ticarete İlk Adım Sertifika Programı'nı bitiren 60 kursiyere sertifikaları verildi

Antalya'nın Manavgat ilçesinde geçen yıl 12 firma 1 milyon 50 bin dolarlık ihracaat yaptı. Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası(MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, bu rakamı 2014'te yükseklere çekmek için çalışma yaptıklarını belirtti. Boztaş, Manavgatlı işadamlarının ihracatla tanışması ve ufuk turu için 'Merhaba Dünya' sloganıyla çalışma yaptıklarını söyledi.

GURUR KAYNAĞI OLDU

MATSO tarafından organize edilen 'Dış Ticarete İlk Adım Sertifika Programı'nı tamamlayanlara Marmara SPS Academy onaylı Katılım Sertifikası verildi. 3-6 Şubat tarihleri arasından MATSO otogar toplantı salonunda gerçekleşen ve Dr. Murat K. Bezirci ve Doç. Dr. Ayşegül Oğuz tarafından uygulamalı ve teorik olarak verilen derslerin ardından düzenlenen törende kursu tamamlayan 60 kişiye sertifikaları verildi. Törende bir konuşma yapan Boztaş, Manavgat'ın ihracat kapasitesini artırmayı hedeflediklerini belirterek "Antalya İhracatçı Birlikleri'nin verilerine göre 2013 yılında, Manavgatlı 12 firma toplamda 1 milyon 50 bin dolar ihracat gerçekleştirmiş görünüyor. Söz konusu 12 firmamız hepimizin gurur kaynağı. Ancak rakamlar, ilçemizde ihracatı geliştirme adına yürüttüğümüz çabanın ne kadar haklı olduğunu gösteriyor" dedi. Açtıkları 'Dış Ticarete İlk Adım Sertifika Programı'nın yoğun ilgi gördüğünü kaydeden Boztaş, önümüzdeki günlerde kursu yeniden açmayı hedeflediklerini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manavgat'ın ihracat gururu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN