3'ncü Bevex buluşması

Giriş Tarihi: 12.2.2014

19-22 Şubat tarihlerinde düzenlenecek 21. Uluslararası Gıda İhtisas Fuarı fuarı (Bevex) 1 milyar dolar civarında ticaret hacmi yaratacak

Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş. (ANFAŞ) tarafından düzenlenecek 21. Uluslararası Gıda İhtisas Fuarı (Food Product) ve 3. İçecek İhtisas Fuarı (Bevex) 19 Şubat'ta Expo Center'da açılacak. ANFAŞ Genel Müdür Yardımcısı Server Seçer, 4 gün sürecek fuarlara Türkiye geneli ve 38 ülkeden yaklaşık 45 bin profesyonelin katılmasının beklendiğini bildirdi.

DÜNYA BULUŞUYOR

21 yılda Türkiye'nin en kapsamlı ve en büyük gıda fuarı haline dönüşen ANFAŞ Food Product ve Bevex fuarlarına Japonya, Malezya, Cezayir, Moldova, Arnavutluk, Kosova, Suudi Arabistan, Hırvatistan, Irak, İran, Pakistan, Rusya, Kuveyt, Mısır, Tunus, Hollanda, Hindistan, İtalya, Almanya, Azerbaycan, Fas, Dubai başta olmak üzere birçok ülkenin yiyecek içecek-sektörü profesyonelinin katılacağını kaydeden Seçer, fuarda bakliyattan, yağa, deniz ürünlerinden, et, süt ve ambalaja kadar gıdayla ilgili her çeşit ürünün sergileneceğini söyledi. Yurt içi ve yurt dışından süpermarket, pastane zincirleri, gıda toptancıları, üniversiteler, oteller, hastaneler, restoranlar ile resmi kurumlar, yurtlar, orduevleri, yemek fabrikalarının da aralarında bulunduğu tüm yiyecek içecek profesyonellerinin fuara büyük ilgi gösterdiğini anlatan Seçer, "ANFAŞ Food Product 2014 Fuarında yabancı firmalar da ürünlerini sergileyecek. Hırvatistan salam, sosis, sucuk ürünleriyle, Belçika et yumuşatma ve marin makinasıyla, Litvanya votkalarıyla, Yunanistan dondurulmuş gıda ürünleriyle, Hollanda buzdan enerji ve meyve suyu çubuklarıyla, İspanya alkollü ve alkolsüz içecekleriyle, Almanya kahve tanıtımıyla stant açacak ülkeler arasında. Fuarda bu sene yepyeni bir uygulama başlıyor. Fuar alanının içerisinde hazırlanan Gıda Teknolojisi ve İnovasyon Sergisinde katılımcı firmalar sadece piyasaya yeni çıkardıkları ve çıkaracakları ürünlerini sergileyecekler. Ayrıca Osmanlı Mutfak Kültürü ve Tadım Günleri, çikolata şov, glutensiz gıdalar, profesyonel tadım günleri de fuarda yer alacak etkinlikler arasında bulunuyor" dedi.

1 MİLYAR DOLAR HACİM
Seçer, onlarca iş bağlantısı yapılacağı tahmin edilen fuarda bu yıl için yaklaşık 1 milyar dolar civarında iş hacmi yaratacağının tahmin edildiğini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3'ncü Bevex buluşması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN