Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Festival Çarşısı'na Doğu Garajı vaadi

Festival Çarşısı esnafını ziyaret eden Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Türel, seçilmesi durumunda Festival Çarşısı'nı Doğu Garajı'na taşıyacağını vaat etti

Giriş Tarihi: 12.2.2014
Festival Çarşısı esnafını ziyaret eden Ak Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Aday�� Menderes Türel, ''Belediye başkanlığını bıraktığım gün, kendi kendime şunu söyledim. Dedim ki beş sene geçecek. Beş sene sonra Akaydın dönemi bittiğinde, her şey Antalya 'da bıraktığım gibi kalacak. İşte Doğu Garajı Projesi, işte Festival Çarşısı, işte kavşaklar, nerede bıraktıysak orada duruyor'' dedi.

GEÇİCİ OLARAK TAŞIMIŞTIK

Festival Çarşısı esnafına Doğu Garajı Projesi'nin gecikmesi ve bu konudaki çalışmaları hakkında da bilgi veren Türel, ''O dönemde esnafı geçici olarak buraya taşımak için çok süratli bir şekilde, Doğu Garajı Projesi çalışmasına girdik. Beklenmedik sürprizlerden dolayı bu proje tamamlanamadı. Bundaki amacımız, Festival Çarşısı esnafını yeniden eski yerine taşımaktı. Ne yazık ki projeler tamamlanamadan, Antalyalılar bize yapmış olduğumuz hizmetten dolayı teşekkür etti. Artık değişim istediklerini Antalya'da farklı bir yönetimle devam etmek istediklerini söylediler. Biz de başımız üstüne dedik. Keşke bir beş sene daha hizmet dönemiz olsaydı da o projeyi tamamlamış olsaydık. Çok net söylüyorum. Biz devam etseydik iki, ya da üç sene şimdi o tarihi çarşıda tarihi mezarlığın yanında dükkânlarınız bitmiş, dükkânlarınıza yerleşmiş, ticaretinize devam ediyor olurdunuz. Şimdi ben üzülmeyeyim de kim üzülsün. Ben sizin adınıza üzüldüm. Şimdi hala, 'biz acaba ne olacağız' endişesi ile yaşıyorsunuz" diye konuştu.

ESKİ YERE TAŞIMA SÖZÜ

Esnafa seçilmesi durumunda Doğu Garajı'na geri döndürmeyi vaat eden Başkan Adayı Menderes Türel, "O yüzden bizim yapacağımız husus buradaki esnaf kardeşlerimizin yeniden senelerdir çilesini çektiği, o Doğu Garajı'na, külfeti çeken kardeşlerim olarak nimetini süreceğiniz eski yerinize sizleri taşımaya söz veriyorum'' dedi.

TEK KURUŞ ALMADIK
Türel, esnaf için ne yapılması gerekiyorsa yapacaklarını, başkaları gibi Doğu Garajı'ndan esnafı başka yere taşıyıp orada esnafı mağdur edecek başka projelerle de meşgul olmadıklarını belirterek, "Zaten yapılması gereken ne varsa geçmişte yaptım. Şimdi daha fazlasını yaparım. Ondan da kimsenin endişesi olmasın. Biz esnaf dostuyuz, biz esnafın yanındayız. Doğu Garajı'na esnafımızı taşıyıp oraya esnafımızı mağdur edecek başka projelerle de meşgul olmayız'' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Festival Çarşısı'na Doğu Garajı vaadi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN