Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çevreci öğrencilerin Almanya incelemesi

Giriş Tarihi: 13.2.2014

Antalya Koleji öğrencileri Almanya Çevre Vakfı (DBU) sponsorluğunda düzenlenen 'Çevrecilikle Kurulan Köprüler (Umwelt Bautbrükken) Projesi' için Osnabrück'u gezdi

Sabah Akdeniz'in de ortağı olduğu projede görevli Antalya Koleji Lise 9, 10 ve 11. sınıflardan bir grup öğrenci, Almanca Öğretmeni Kirsten Ettrich Örtel rehberliğinde Almanya'nın Osnabrück şehrine gezi düzenledi. Almanya Çevre Vakfı (DBU) sponsorluğunda düzenlenen "Çevrecilikle Kurulan Köprüler" (Umwelt Bautbrükken) Projesi kapsamında 2-9 Şubat tarihleri arasında düzenlenen gezide Antalya Koleji öğrencileri amaçlarının; toplumu çevrecilik konusunda bilinçlendirmek olduğunu ifade etti. Öğrenciler, farklı kültürleri tanıtmanın ve kültürler arası etkileşimleri gözlemleyebilmenin de kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

İKİNCİ AYAK MAYIS AYINDA
Proje konuları kapsamında Almanya gezisinde, sabunlaşan cenazeler ve tarihi mezarlıkların parka çevrilmesi hakkında çeşitli konuşmacılardan sunumlar dinleyerek ilgililerle röportajlar yapan genç çevreciler, mezarlık ziyaretleri de gerçekleştirdi. Çevreci Kolejliler, projenin ikinci ayağında 18-25 Mayıs 2014 tarihleri arasında Antalya'yı ziyaret edecek olan Alman öğrencileri heyecanla beklediklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çevreci öğrencilerin Almanya incelemesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN