Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SDÜ 4 milyarlık yatırım peşinde

SDÜ Rektörü Prof. Dr. İbicioğlu, Dünya Bankası desteğiyle Isparta'yı sağlık turizminin merkezi yapacak yatırımlarının toplam maliyetinin 4 milyar lirayı bulacağını belirtti

Giriş Tarihi: 13.2.2014
Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Yönetimi, Isparta'yı sağlık turizminde Türkiye'nin merkezi yapacak büyük bir projenin peşine düştü. Dünya Bankası desteğiyle yabancı yatırımcılar tarafından gerçekleştirilmesi öngörülen proje için sessiz- sedasız çalışma yapılıyor.

AYRINTISINI VERMEDİ

SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, projede somut bir gelişme olmadan ve gerçekleşmeden konuşmak istemediklerini belirterek ayrıntı vermekten kaçındı. İbicioğlu, "Dünya Bankası desteğiyle büyük bir Sağlık Vadisi Projesi üzerinde çalışıyoruz. İnşallah gerçekleşirse büyük bir proje olacak. Maliyeti tam 2 milyar dolar. Türkiye'nin ihracatı 165 milyar dolar olduğu düşünülürse 2 milyar dolarlık yatırım çük büyük bir yatırım. İnşallah başarıya ulaşırız. Gerçekleşmeden konuşmak istemiyorum ama çok iyi yoldayız" dedi. SDÜ'nün peşinde koştuğu Sağlık Vadisi Projesi kapsamında üniversite sahası içerisinde 3 milyon dekarlık alan istendiği ancak 2.5 milyon dekarlık alan oluşturulabildiği öğrenildi. Projenin gerçekleşmesi durumunda sağlık tesisleri, oteller ve benzeri yatırımlar gerçekleştirileceği ve yurt dışından hasta getirilmesinin hedeflendiği bildirildi. Proje gerçekleşirse Isparta'da binlerce kişiye istihdam sağlanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SDÜ 4 milyarlık yatırım peşinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN