Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haluk ÜNCEL: Akaydın'ın 'Pirus Zaferi'

Giriş Tarihi: 14.2.2014
CHP'de beklenen oldu. Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen dün partisinden resmen istifa etti. Evcilmen'in ne yapacağı belli; eski partisine dönecek.
Evcilmen'in Muratpaşa'da 3 dönemdir DSP ile başlayıp CHP'de noktalanan siyasi serüvenine bakılırsa, bu zaman zarfında CHP'nin Antalya'daki önemli aktörlerinden biri olduğu görülmekte… Peki, böyle bir siyasi figürü CHP, seçime 43 gün kala neden harcadı?
Kimileri Evcil- men'in belediye başkanlığı döneminde yaşanan bir takım olaylara bağlayabilir ki bu yönde açıklamalar yapılacaktır.
Başka türlü CHP tabanına izah etme şansları bulunmamaktadır.
Ancak, Evcilmen'i yeme harekatının baş mimarı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Akaydın'ın bu konudaki dahlinin yüzde 99 olduğundan da hiç kimsenin kuşkusu yok. Seçildiği günden itibaren Evcilmen ile bir türlü yıldızı barışmamıştır, sürekli 'rakibi' olarak görmüştür.
Akaydın, istediği kadar "Ben bu işlere karışmam" desin. Dibine kadar bu işin içindedir ve Muratpaşa için hamleleri sürmektedir.
Son neticeyi almasına ramak kalmıştır.
Bakmayın ortaya atılan Sultan Yeğen iddialarına.
Akaydın ve İl Başkanı Devrim Kök ikilisinin yarattığı suni bir adaydır Kadın Kolları Başkanı Yeğen… Yeğen ile seçim kazanma şanslarının olmayacağını bile bile, genel merkezlerine bu ismi kabul ettirmişler ve sonradan asıl niyetlerini ortaya koymuşlardır.
Akaydın, gayet kurnazca bir 'hülle' yoluna gitmiştir.
Hülle'nin ispatı da Devrim Kök'ün bugüne kadar herkesten sakladığı 29 Kasım'daki istifasıdır. Bu istifadan bırakın kamuoyunu, CHP'lilerin dahi haberi olmamıştır. Kök adaylık için gerekli formaliteleri 'çaktırmadan' yerine getirmiştir.
Sultan Yeğen'in daha adaylığı ilan edildikten sonra üzerinden 6 saat bile geçmeden istifaya davet edilmesinin ardında da Kök'ün gizli adaylığı ortaya çıkmıştır. Sıra bunu pekiştirmeye gelmiştir.
Ve son hamle yapılmıştır. Akaydın'ın, CHP Genel Merkezi'ne "Sultan Yeğen ile seçim riske girer, yerine Devrim Kök aday olsun" mesajı iletilmiştir.
Çaresiz kalan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da iddiaya göre, Kök'ün adaylığını onaylamak zorunda kalmıştır.
Akaydın'ın 'Pirus Zaferi' sonuçlanmıştır.
Ancak şu satırların yazıldığı sırada hala Devrim Kök için tartışmalar sürmekte, resmi bir açıklama yapılmamıştır. İlerleyen saatlerde yapılırsa Kök işi tamamdır. Eğer, (CHP'dir ne yapacakları belli olmaz) son anda Sultan Yeğen ismi değişmese dahi, şu saatten sonra Akaydın ve CHP için bu 'Pirus Zaferi'nden başka bir şey ifade etmez.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haluk ÜNCEL: Akaydın'ın 'Pirus Zaferi'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN