Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya'da CHP'nin kafası iyice karıştı

Giriş Tarihi: 16.2.2014

CHP'de İl Başkanı'nın açığa düşmesiyle işler arap saçına döndü. Dün son anda Muratpaşa'da Uysal'ın adaylığının gündeme geldiği CHP'de yeni iddia ise Akaydın'ın Büyükşehir adaylığının tehlikede olduğu

Antalya'da CHP seçmeni ilk kez bu kadar zor bir dönemden geçiyor. Seçime 42 gün kalmış olmasına rağmen partide söz sahibi olan isimler birlik olmak yerine, oluşturdukları küçük CHP adacıklarında siyasi faaliyetlerini sürdürmeye çalışıyor. Akaydın, Devrim Kök, Sultan Yeğen, Deniz Baykal ve Süleyman Evcilmen tarafından oluşturulan CHP adacıklarına yeni bir komşunun geldiği iddia edildi.

HARİKALAR KUMPANYASI

CHP içerisinde yaşanan karmaşaya her geçen gün yeni bir halka ekleniyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın son yaptığı açıklamayla Muratpaşa adayının halen kesinlik kazanmadığını duyurdu. Akaydın'ın bu çıkışına rağmen Parti Meclisi tarafından Muratpaşa Belediye Başkan adayı olduğu ilan edilen Sultan Yeğen, "Değişen bir şey yok. Aday benim" dedi. Muratpaşa adayı olabilmek için il başkanlığından istifa ettiğini söyleyen Devrim Kök, il başkanı sıfatıyla hareket edip, parti kararlarına imza atmaya devam etti. Eski CHP'li yeni DSP'li Süleyman Evcilmen haksızlığa uğratıldığını iddia ederek CHP il yönetimine karşı büyük bir kampanya başlattı. İl yönetimi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın ile kavgalı olan eski Genel Başkan Deniz Baykal, Milletvekilleri Osman Kaptan, Yıldıray Sapan ve Arif Bulut ile birlikte kendi başına seçim turlarına başladı. Beraberindeki heyet ile Antalya'nın batı ilçelerini ziyaret eden Baykal'ın kent merkezindeki adaylarla bir temasının olmaması CHP'deki çok parçalı yapıyı gözler önüne serdi. Her kafadan ayrı bir sesin çıktığı CHP'de seçimden önce sıkça tekrarlanan birlik ve beraberlik çağrıları, bizzat çağrıyı yapanlar tarafından bertaraf edildi.

YENİ İDDİA BULAT

Partililerin kime inanacaklarını şaşırdıkları bir dönemde ortaya yepyeni bir iddia daha atıldı. Tepkilerin hedefindeki isimlerin başında gelen Akaydın'ın da adaylığının kesinlik kazanmadığı, kendisinin de Sultan Yeğen için yaptığı açıklamayla aynı konumda olduğu siyasi kulislerde konuşulmaya başlandı. CHP Genel Merkezi'nin Antalya'da yaşanan sorunlardan rahatsız olduğu ve bu sorunlara sebep olduğu ileri sürülen Kök ve Akaydın'ı partiden uzaklaştırmak için çözüm yolları aradığı öne sürüldü. Kulislerde dönen en kuvvetli iddia ise Akaydın adaylığının iptal edilerek yerine Muratpaşa aday adayı Murat Bulat'ın aday gösterileceği yolunda.

YENİ ADAY ÜMİT UYSAL
Yaşanan tüm gelişmelerin sonucunda tam anlamıyla paramparça bir hale gelen CHP Antalya İl Teşkilatı'nı büyük bir panik sardı. Dün CHP'de yaşanan son gelişme ise, Ankara'da toplanan MYK'dan Muratpaşa adayı olarak Ümit Uysal'ın adı çıktı. Uysal'ın, Salı gecesi Genel Başkan tarafından yapılan bu teklifi İl Seçim Koordinasyon Kurulu Başkanı olması nedeniyle kabul etmediği ileri sürülmüştü.

HODRİ MEYDAN

CHP il yönetimine alenen hodri meydan diyen Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen ise eski partisine geri döndü. Çağlayan Spor Salonu'nda gerçekleşen törende DSP rozetini yakasına takan Evcilmen, Devrim Kök'e ağır eleştirilerde bulundu. Devrim Kök'ün Muratpaşa'ya aday olabilmek için gizli kapaklı işler yürüttüğünü fakat her şeyi eline yüzüne bulaştırdığını ifade eden Evcilmen, "9 Şubat'ta bir arkadaşımız aday olarak açıklandı. 3 gün sonra il başkanının adı telaffuz edildi. Meğer il başkanı maskeliymiş. Maskesinin arkasından Antalya'yı yönetmekteymiş. Meğer gözünü Muratpaşa'ya dikmiş. Biz iyi niyetli insanlarız, yürekli, ilkeli insanlarız. Dolayısıyla bu tür bir davranışı yapmayız. Ama il başkanı ne yazık ki buraya göz dikmiş, 6 ay bunun kulislerini yapmış ve kendisini orada aday olarak açıklatmış, açıklanan adayı da diskalifiye ederek. Noldu? Şimdi skandalların adamı oldu. Tam bir komedi dükkanı. Tam bir hisseli harikalar kumpanyası" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'da CHP'nin kafası iyice karıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN