Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Döviz kuru turizmciyi etkilemez

Giriş Tarihi: 16.2.2014
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Side-Manavgat Bölgesel Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özden, döviz kurundaki dalgalanmanın turizmi olumsuz etkilemeyeceğini söyledi.

İYİ SİNYALLERVAR
2014 erken rezervasyonlarının iyi durumda olduğunu belirten Özden, rezervasyonlar Kasım ve Aralık ayında şekillendiği için döviz kurunda yaşanan dalgalanmanın turizmi olumsuz etkilemeyeceğini kaydetti. Bölgenin turist ağırlığını başta Almanlar olmak üzere Avrupa, İskandinav ülkeleri ve Rusların oluşturduğunu belirten Özden, 2014 sezonun geçen yıla göre daha iyi geçeceğine inandıklarını ifade etti.

REZERVASYON İYİ

Dünya genelinde olağanüstü bir durum ve ekonomik kriz olmadığı sürece iyi sezon geçireceklerini belirten Özden, Türkiye'nin dünya turizminde varlığını kabul ettirdiğini bu istikrarı 25 yıldır en iyi şekilde sürdürdüğünü kaydetti. Özden, "İyi bir sezon geçireceğimize inanıyorum. Erken rezervasyonlarımız çok iyi durumda. Döviz kurundaki dalgalanma sektörü olumsuz etkilemez. İyi bir sezon geçireceğiz" dedi.

KAÇAK ACENTELER
Özden, geçen yıl olduğu gibi bu sene de kaçak acentelere göz açtırmayacaklarını belirtti. Kaçak faaliyetlerin Türk turizmine zarar verdiğini belirten Özden, TÜRSAB olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileriyle denetimleri aralıksız sürdüreceklerini ve korsan acentelerin turizmde Türkiye'nin imajına zarar verdiğinin altını çizdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Döviz kuru turizmciyi etkilemez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN