Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evcilmen'e 'onur' tepkisi

Giriş Tarihi: 18.2.2014
DSP İl eski Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu, CHP'den istifa eden Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen'in DSP'den aday gösterilmesine sert tepki verdi.

ŞAHSİ SANIYOR
Evcilmen'in kendisini belediye başkanı yapan seçmenin oylarını şahsi malı sandığını ileri süren Büyüknohutçu, "Evcilmen bir gecede partiyi bölen ve iktidardan düşüren harekete katılarak DSP'yi bırakıp gitmişti. Şimdi ise CHP seçmeninin oylarını şahsi malı sanarak tekrar DSP'ye döndü. Bunun adına da onur mücadelesi diyor ama DSP'lilerin onurunu unutuyor. Bu gelişme karşısında asıl onur mücadelesi vermesi gerekenler DSP'lilerdir" diye konuştu.

ECEVİT POSTERİ NE OLACAK?
CHP'den tekrar aday gösterilmeyişine kızan Evcilmen'in, kendisine yapılmasını istemediği davranışı başkalarına yaparak DSP'deki gerçek partililerin önünü kestiğini vurgulayan Büyüknohutçu, "Parti yöneticileri değerlendirmese bile DSP seçmeni bunu mutlaka değerlendirecektir. Hem Süleyman Evcilmen'e hem de parti yöneticilerine soruyorum. DSP'yi bu kadar istiyordu da neden 2-3 sene önce gelmedi? CHP'den tekrar aday gösterilip seçilseydi gene de DSP'ye gelecek miydi? Aday gösterilmeyince başka partiye geçmek onur mücadelesi ise bir zamanlar seçildiği partiyi henüz görevde iken bırakıp başka partiye gitmek neyin mücadelesiydi? Evcilmen şimdi Ecevit'in posterlerinin asılı olduğu parti odalarına nasıl girecek? Parti yöneticileri, Ecevit fotoğraflarının altındaki koltuklarında nasıl rahat oturabilecekler? Eminim ki şu anda Sayın Bülent Ecevit'in kemikleri sızlıyordur" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evcilmen'e 'onur' tepkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN