Alternatif dernekleşme

Alternatif Turizm Etkinlikleri ve İşletmeleri Birliği Başkanı Gümüşoğlu, alternatif turizm alanında hizmet veren işletmeleri birlik çatısına çağırdı

Giriş Tarihi: 20.2.2014
Antalya'da turizme yönelik faaliyet gösteren çeşitli alternatif eğlence, sanat ve etkinlik işletmeleri işbirliğini geliştirmek ve ortak hareket etmek amacıyla dernekleşti.

EKSİKLİK VARDI

Aralarında Antalya Akvaryum, Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali, Dinopark, Aktur Lunapark gibi işletmelerin yer aldığı oluşumun Kurucu Başkanı Burhan Gümüşoğlu, turizm sektöründe birçok dernek ve birliğin yer aldığını, ancak kendileri gibi turizme hizmet eden işletmelerin bir platformunun bugüne kadar olmadığını söyledi.

KAPSAMLI HARİTA

Bir çatı altında hareket edememenin çeşitli sıkıntılarını yaşadıklarını ve bu nedenle dernekleştiklerini ifade eden Gümüşoğlu, öncelikli amaçlarının tanıtım olduğunu belirtti. Antalya'da bir harita yapmak istediklerini anlatan Gümüşoğlu, "Biraz karikatürize bir harita ama gerçek bir harita. Dernek üyesi tüm işletmeleri, ulaşım bilgileri, adresleri bu haritada yer alacak. Daha önce başka oluşumlar tarafından ya da tek tek işletmeler tarafından yapıldı, ama biz çok daha kapsamlı bir şeyi düşünüyoruz" dedi.

TANITIMA KATKI

Alternatif turizm işletmelerinin her birinin diğerlerinin tanıtımına katkı sağlamasını istediklerini bildiren Gümüşoğlu, bu sayede teleferik ile Tahtalı Dağı'na çıkan bir turistin, Lara'da kum heykel etkinliğinden ya da akvaryumdan da haberdar olacağını vurguladı. Attıkları bu adımın, gelecek yıllarda yerelden ulusala taşınmasını amaçladıklarını kaydeden Gümüşoğlu, ilerleyen yıllarda alternatif turizm işletmelerinin Türkiye genelinde tek çatı altında toplanmasını istediklerini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alternatif dernekleşme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN