Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Barut: Yeni yasayla köyler kalkınacak

Giriş Tarihi: 20.2.2014
AK Parti Manavgat Belediye Başkan Adayı Recep Barut, Karakaya, Odaönü, Yalçıdibi ve Boztepe köylerini ziyaret etti. 'Manavgat Sevdamız Gerçek' sloganıyla yerel seçim çalışmalarını sürdüren Barut, Büyükşehir Belediye Yasası'yla birlikte köylerin hızla kalkınacağını ve yatırımların artacağını ifade etti.

AYNI HİZMET GELECEK
"
31 Mart'tan itibaren Manavgat'ın Aşağıhisar Mahallesi veya Aydınevler Mahallesi hangi hizmeti alıyorsa sizlerde o hizmeti alacaksınız" diyen Barut, "Köylülerin sorunlarını çok iyi biliyorum. Ak Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel'le birlikte en iyi hizmeti vereceğiz. Bugüne kadar köylere gelen yatırımlar Özel İdare'den yapılıyordu. Manavgat'ta partimizin belediye başkanları beldelerde su sporlarından elde edilen gelirleri de Köylere Hizmet Götürme Birliği'ne aktarmışlardı. Bütün yatırımlar bu iki kaynaktan gelen gelirle yapıldı. Büyükşehir Yasası'nın uygulanmaya başlamasından sonra hem Büyükşehir'in hem de ilçe belediyelerinin merkezi hükümetten aldıkları bütçeler artacak. Belediyeler bu bütçelerinin en az yüzde 10'unu köylere harcamak zorunda. Yüzde 10 alt limit, belediye başkanı isterse bunu yüzde 20, yüzde 30 olarak kullanabilir. Bu kanunda bu şekilde yazıyor" dedi.

HARÇ ALINMAYACAK

Köylüleri de dinleyen Barut, imar ve ruhsat konularında sorularını da yanıtladı. Yasa konusunda yalan söylendiğini belirten Barut, "Büyükşehir Yasası'nı eleştirenler, sizleri de bu harç sözleriyle aldatıyor. Aslında her şey çok açık. Kanun diyor ki, 'Köylerde bulunan bütün yapılar ruhsatlı kabul edilecek' Yani sizlerden herhangi bir para alınmayacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Barut: Yeni yasayla köyler kalkınacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN