Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP yöneticileri Kök'ü aforoz etti

Giriş Tarihi: 20.2.2014

CHP Antalya il yöneticileri, tekrar başkan olmaya çalışan eski İl Başkanı Devrim Kök'e ve Gülen cemaati ile işbirliği içerisine giren yapıya karşı açık savaş ilan etti

CHP İl eski Başkanı Devrim Kök'ün Muratpaşa Belediye Başkan Adayı olabilmek için görevinden istifa ettiğini açıklamasıyla başlayan kaos zirve yaptı. Aday olamayan Kök'ün il başkanlığı koltuğundan da olmamak için sürdürdüğü çalışmalar, İl Yönetim Kurulu üyelerini isyana sürükledi. Kök'ün çeşitli ayak oyunları ile tekrar il başkanı olma çabasında olduğunu iddia eden bir grup parti yöneticisi eski il başkanına savaş ilan etti.

KARAR DEFTERİ KAYIP

Devrim Kök'ün tekrar başkan olabilmek için mevcut yönetimi düşürmenin yollarını aradığını belirten İl Başkan Yardımcısı Mustafa Çetin, yöneticilerin istifaya zorlandığını iddia etti. Kök ve ekibinin iki koldan yönetimi düşürmek için çabaladığını söyleyen Çetin, 45 gün içerisinde toplantı yapmayan yönetimin otomatikman düşeceğini, bunun sağlanabilmesi için de parti karar defterinin saklandığını söyledi. İl eski Başkanı Devrim Kök'ün çeşitli ayak oyunları ile yeniden başkan olmaya çalıştığını belirten Çetin, "Devrim Kök şu anda il başkanı değildir. Fakat il başkanıymış gibi davranıyor. Kendisi 29 Kasım'da istifa ettiğini açıkladı ama tekrar göreve atanmamış olmasına rağmen, atanmış gibi geldi. Görüntü yaptı ama bu bir nevi Antalyalıları kandırmaktır" dedi.

NOTERLİ TOPLANTI
İlyönetiminden istediğini alamayan Devrim Kök'ün, başka bir taktik denediğini ifade eden Çetin, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: "İl yöneticisi arkadaşlarımla noter huzurunda toplantı yapacağız. Çünkü Devrim Kök ve ekibi 45 günlük sürenin dolmasını bekliyor. Karar defteri olmadan toplantı yapamıyorsunuz. Planlarının gerçek olması için partinin karar defterini sakladılar ve İl Sekreteri savcılığa karar defteri kayıptır şeklinde başvuruda bulundu. Kaybolmuş olması mümkün değil. Şu an partide Kök'e bağlı bir yapı var. Evcilmen'in aday yapılmasını engelleyen yapı o. O yapı bu tür ayak oyunlarına CHP'de devam etmektedir. Eski il başkanı haddini aşmıştır. Bütün yasa ve tüzükler hiçe sayılmaktadır. Bizler de noter huzurunda bir toplantı yapıp, Devrim Kök'ün bu girişimini boşa çıkaracağız."

CHP-CEMAAT İLİŞKİSİ

Tabanda Kök'e karşı büyük bir tepki oluştuğunu aktaran Çetin, CHP'nin Gülen cemaati ile işbirliğine girdiğini ve bu ortaklığı bozmak için mücadele ettiklerini vurguladı. CHP tabanının bu oluşuma asla müsaade etmeyeceğinin altını çizen Çetin, "Türkiye Mustafa Kemal'in Türkiye'sidir. Türkiye'ye Amerikan gömleği giydirmek isteyenlere karşı bir mücadeledir bu. Cemaatle girilen işbirliğine CHP tabanı karşıdır. Pensilvanya'dan talimatlarla yönetilen bir parti asla olmayacağız. Bu tepki bunadır" dedi.

12 KİŞİ İSTİFA ETTİ

30 kişiden oluşan il yönetiminin istifaya zorlandığını açıklayan Çetin, il yönetiminden Kök'e yakınlığıyla bilinen 12 kişinin istifa ettiğini belirterek, "Sanırım Ankara Devrim Kök'e, 'İstifaları al gel, tekrar değerlendirelim' dedi. Kök de istifaları toplamaya başladı. Ama geri kalan 18 kişi istifa etmeyi düşünmüyor" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP yöneticileri Kök'ü aforoz etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN