Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haluk ÜNCEL: Kumluca yollarında…

Giriş Tarihi: 21.2.2014
Kısmetse bugün Kumluca yollarında olacağız. Başta Kumluca olmak üzere beldeleri, köyleri mahalleleri, dolaşıp; bölgedeki seçim havasını da gelecek yazılarımızda ele alacağız.
Ama önce Kumluca'da 1999 yılından itibaren Belediye Başkanlığı görevini yürüten Ak Partili Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya'ya bu günlere kadar ilçesinde neler yapmış bir bakalım.
Çetinkaya'nın geçmişi bereketli… 2004 yılında ikinci kez başkan seçildikten sonra 100.000 metrekarelik bir alana Kumluca Toptancı Halini inşa etmiş. İlçesine modern bir tesis kazandırmış. Kumluca Sahil Projesi'ne başlamış içerisinde kafeterya, yüzme havuzu, özel gün ve davetlerin gerçekleştirileceği havuz başı kompleksi, mesire alanları, oyun parkları, spor aletlerinin yer aldığı birinci etabı hizmete sokmuş… Kumluca'ya 2005 yılında şimdiki yeni Otogar'ı yapmış, bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılmasını gerçekleştirmiş… İlçenin alt yapı hizmetlerine başlamış, binaların kanalizasyon hattına bağlantılılarının yapılmasını sağlamış… Yağmur suyu drenaj hatlarını devreye sokmuş… İçme suyu problemini gidermiş… Kapalı Halk Pazarı inşa etmiş, hizmete açmış… 2008 yılında Biyolojik Atıksu Arıtma tesisi, hizmete girmiş… Kumluca'da fenni olmayan yöntemlerle (fosseptiklerde depolayarak) çözümlenen pis su problemini çevre kirliliği ve insan sağlığının korunmasını da dikkate alarak ortadan kaldırmış… Maliyeti 20 trilyon lira… (Bu arada CHP'li Mustafa Akaydın yönetimindeki Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin kulaklarını çınlatmak hasıl oldu, belirtmeden geçemeyeceğiz; koskoca Büyükşehir'in 20 trilyonluk kaç yatırımı var diye sorsanız, cevap alamazsınız. Onun için burada Hüsamettin Başkan'ın hakkını vermek lazım…) 50. Yıl Kültür Merkezi'ni Kumluca'ya kazandırmış… İlçeye MOBESE kurulmuş… Ve bunların yanında vatandaş odaklı birçok sosyal proje… Bunlar Çetinkaya'nın üç dönemde yaptıklarının bazıları, hepsini saymaya kalksam inanın, kolay kolay bitmez… Hep, Ak Parti Belediyeciliği diyoruz, işte; fazla uzağa gitmeye gerek yok önümüzde Kumluca örneği var… Şimdi, Hüsamettin Başkan, Kumluca'ya "ustalık" döneminin eserlerini yansıtmak için kolları sıvayacak… Bir kez daha Kumlucalılardan icazet isteyecek.
Bakalım bu defa heybesinde neler var?
Onu da, bugün görüp, sizlerle paylaşacağız…

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haluk ÜNCEL: Kumluca yollarında…
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN