Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hizmet yağacak

Ak Parti Antalya İl Başkanı Köse yeni belediye kanunu ile birlikte köylere hizmet yağmuru olacağını söyledi

Giriş Tarihi: 22.2.2014
Yeni Büyükşehir Yasası ile birlikte köylerin hizmete doyacağını dile getiren Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse, köylerde kazanılan hakların kaybolmayacağını aksine şehirlere verilen hizmetin aynısının köylere de verileceğini söyledi. Köse, söz konusu yasanın, köylerin ve beldelerin lehine işleyecek bir yasa olduğunu belirterek, "Bu yasa öncelikle, köyleri ilçelere, ilçeleri şehre taşıyan yolların Büyükşehir tarafından yapılmasını sağlayacak. Özellikle anayollarımız şehirlerarası yollarımızın standardında olacak. Köydeki kazanılmış haklarınız aynen devam edecek. Daha önceki tüm hak ve avantajlarınız, her türlü imkanlarınız, yine köylülerin lehine devam edecek. Antalya genelindeki belediyelerimizin gelirleri yüzde 100 artıyor. Artık, köylü-şehirliye farklı hizmet gitmeyecek, aynı hizmet verilecek, aynı imkanlar sunulacak. Yollarımız daha güzel olacak" dedi.

DESTEKLEME YETKİSİ
Köse, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin yerel seçimlerin ardından her türlü tarım ve hayvancılık faaliyetini destekleme yetkisi kazanacağının da altını çizerek, "Dolayısıyla, köylülerimiz tarımla, hayvancılıkla, besicilikle ilgili her türlü imkanı daha fazla kullanma şansı bulacak" şeklinde konuştu.

BÜTÇE ARTACAK

Yasayla her bölgenin zenginleşeceğine vurgu yapan Köse, "Bunu somut olarak söylemek gerekirse, Büyükşehir'e gelen kaynak 2.5 kat artıyor" dedi.

KÖYLÜNÜN DEĞERİNİ BİLİRİZ
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın kırsalın oyuna önem vermeyerek "Kırsalın oyu sadece yüzde 23'tür" dediğini hatırlatan Köse, "Kendisinin köylere, köylüye ve kırsala verdiği değeri çok net bir şekilde göstermiştir. Ama biz Büyükşehir ve ilçe belediyelerini kazandığımız zaman köylerin çok daha güzel yerler olacağına ve vatandaşımızın hiç bir şekilde mağdur olmayacağına, hayatının çok daha ucuzlayacağına ürünün para edeceğine garanti ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hizmet yağacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN