Anneye acı üstüne acı

53 günlük bebeğinin kangren olan bacağı kesildi. Bunalıma giren baba doktor ve hastane görevlileri ile tartışıp olay çıkarınca tutuklandı. Anne bebeğiyle yalnız kaldı.

Giriş Tarihi: 23.2.2014
Antalya'da yaşayan Yıldırım ailesi, 53 günlük bebeklerinin özel hastanede sol bacağına yapılan iğnenin damarı yırtması sonucu kangren olduğunu ve bacağın kesilmek zorunda kaldığını iddia etti. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam eden Özge bebeğin babası Ali İhsan Yıldırım ise hastane görevlileriyle yaptığı tartışmada doktora şiddet uyguladığı gerekçesiyle tutuklandı. Gözüyaşlı anne, biran olsun yoğun bakımdaki bebeğinin yanından ayrılamazken şimdi de kocasının derdine düştü.

YANLIŞ İĞNE İDDİASI

Antalya'nın Kepez ilçesinde yaşayan Ali İhsan ve İlknur Yıldırım çiftinin 1 Ocak'ta Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde erken doğumla bir kız çocukları dünyaya geldi. Ailenin 'Özge' ismini verdikleri 6.5 aylık bebek, AÜ Hastanesi'nde yeterli kuvöz olmadığı için Antalya'da organ nakilleriyle ünlü özel hastaneye sevk edildi. Ailenin iddiasına göre Özge bebeğin sol bacağı, yapılan yanlış iğne sonucu kangren oldu. Bebeğin durumunun kötüye gitmesi üzerine aile bebeklerinin tekrar AÜ Hastanesi'ne götürodükten sonra kangren olan bacağı diz üstünden kesildi.

ARBEDE YAŞANDI
İlknur Yıldırım, eşinin bebeği görmesine engel olan hastane personeli ile tartışmasından dolayı çıkan arbedenin ardından gözaltına alındığını söyledi. Çıkarıldığı mahkemede tutuklanan eşine ihtiyacı olduğunu belirten gözü yaşlı anne, kendilherine yardım eli uzatılmasını istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anneye acı üstüne acı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN