Çifte bakanlı dev Antalya çıkarması

Antalya'ya gelen Dışişleri Bakanı Davutoğlu ile Avrupa Birliği Bakanı Çavuşoğlu, Alanya ve Serik'te çeşitli programlara katılarak Ak Parti'nin seçim çalışmalarına destek verdi

Giriş Tarihi: 23.2.2014
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Büyükşehir Adayı Menderes Türel ve Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse ile birlikte Antalya'da bir dizi programa katıldı. Bakanlar ilk olarak Alanya ilçesinde sivil toplum kuruluşu temsilcileri, köy muhtarları ve Ak Partililerle bir araya geldi. İlçeye gelişinde Davutoğlu'na Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu tarafından üzerinde ismi yazan Alanyaspor forması hediye edildi.

STK'LAR İLE TOPLANTI
Bakanlar daha sonra STK temsilcileri, muhtarlar ve partililerle Alanya Kültür Merkezi'nde (AKM) bir araya geldi. AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, yaptığı konuşmada, Türkiye'nin yoğun bir dış politika sürecinde olduğunu belirterek, bu sürecin cumhuriyetin kuruluşundan sonra en büyük çağdaşlaşma projesi olduğunu söyledi. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ise son 10 yıl içinde Türkiye'nin ferdi olmanın gururunun ayrı bir şekilde yaşandığını söyledi.

DAVUTOĞLU DESTEK VERDİ
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu daha sonra partisinin partisinin Serik İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen sabah programına katıldı. Davutoğlu, Konya'da Türk Hava Kuvvetleri envanterine kazandırdıkları 'Barış Kartalı' projesi ile büyük gurur ve onur yaşadıklarını söyledi. Toplantıda Türkiye'nin dış politikadaki vizyonunu ve yaptıkları çalışmaları anlatan Davutoğlu, Türkiye'nin son 12 yıl içinde büyük güç biriktirdiğini belirterek, "Bunun üç temeli var. Birincisi demokrasidir. Önümüzde bir mahalli seçim var. Bu seçim gerçekte bu milletin önümüzdeki 10 ve 20 yılını belirleyecek seçimdir. Türkiye ya bu izzeti sürdürecek ya da tekrar tahakkük dönemlere girecek. İkincisi ekonomik kalkınmadır. Bu ülke her yıl yüzde 5-6 büyüyor. 2001 yılında 12 milyon turist geliyordu. Şimdi 36 milyon turist geliyor. Sadece Belek'e gelen turistin sayısı 3 milyondur. Hiç kimse güven ve emniyet içinde olmadığı yere gitmez. Türkiye herkes için güvenli ve emniyetli bir yerdir. Üçüncü ayağı uluslararası itibar" dedi.

BÜYÜKŞEHİR'İ ALACAĞIZ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel ise yoğun yerel seçim kampanyası sürecinde bakanların büyük destek verdiğini belirterek, 30 Mart'ta Serik ve Büyükşehir'i alacaklarını söyledi. Demokrasiyi dizayn etmek isteyenlere karşı Türkiye'de, Antalya'da, Serik'te her zaman dik durduklarını ifade eden Türel, "Geçmişte bir eser ortaya koyamayanlar gelecek adına inandırıcı olamazlar. Heybesinde hizmet olmayanların sığınacakları tek yer mazeretleridir. Ortada bir senaryo varsa bu hizmet özürlü kişilerin eseridir. Antalya'yı Yörük kültürü ile donatacağımızı söylüyoruz. Biz kendi geleneklerimize, göreneklerimize bağlı yaşamaya devam edeceğiz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çifte bakanlı dev Antalya çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN