Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kurşunlu Şelalesi'ni kurtaracak girişim

Antalya'da yaz sezonunda günde üç bin turistin ziyaret ettiği doğa harikası Kurşunlu Şelalesi'nde baş gösteren kuraklık için yetkililer harekete geçti

Giriş Tarihi: 24.2.2014
Antalya'da, yaz sezonunda günde üç bin turistin ziyaret ettiği doğa harikası Kurşunlu Şelalesi'nde baş gösteren kuraklık tehdidinin ortadan kaldırılması için, Devlet Su İşleri ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından proje hazırlandı. DSİ, yaz mevsiminde de suyun 4 ay akması için şelale yakınında bulunan mevcut göleti, daha yüksek bir hale getirip daha fazla depolama yapılması planlanıyor.

10 MİLYON TL'LİK PROJE

DSİ 13. Bölge Müdürlüğü tarafından resmi internet sitesi sayfasından da duyurulan projeye göre uzmanlarca yapılan çalışmalarda, yaz aylarında şelalede su sıkıntısı çekilmemesine yönelik, şelale yakınında bulunan mevcut gölet, daha yüksek bir şekilde yapılarak yaklaşık 540 bin metreküplük hacimle depolama yapılması planlanıyor. Su seviyesi için en kritik dönem olan Temmuz-Kasım periyodunda şelale akımının göletten tamamlanması için ilk incelemeler tamamlandı. Bütçesi yaklaşık 10 milyon TL olan projenin, yatırım programına alınması için DSİ Genel Müdürlüğü'ne teklifte bulunulduğu bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurşunlu Şelalesi'ni kurtaracak girişim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN