Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP Antalya örgütünde il başkanlığı tartışması

CHP Antalya'da adaylık sürecinde istifa ettiği söylenen Devrim Kök'ün 'görevimin başındayım' demesine itiraz İl Başkan Yardımcısı Çetin'den geldi. Çetin, Kök'ün il başkanı olmadığını iddia etti

Giriş Tarihi: 25.2.2014
CHP Antalya örgütünde ciddi bir il başkanlığı krizi yaşanıyor. CHP Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Ümit Uysal'ın basın toplantısına kısa süreliğine katılarak "Görevimin başındayım" açıklaması yapan Devrim Kök'e ilk itiraz CHP İl Başkan Yardımcısı Mustafa Çetin'den geldi.

ÇETİN: DOĞRU DEĞİL
Devrim Kök'ün "Görevimin başındayım" demesine tepki gösteren İl Başkan Yardımcısı Çetin, "İl Başkanı Devrim Kök değildir. Yetki aldığı takdirde il başkanı olur. İstifa ettim diye açıklama yaptı. Böyle bir açıklamanın ardından MYK'dan yetki almadan 'Ben il başkanıyım' demek doğru değil. Bir defa ahlaki açıdan doğru değil. Hukuki açıyı bir tarafa koyuyorum, bir siyasetçinin ahlaki açıdan tersi bir açıklama yapmasını doğru bulmuyorum. İstifa ettin, nasıl il başkanısın. 45 günlük süre dolana kadar süreç devam ediyor. Bunlar oyalama taktikleri" dedi.

TOPLANAMIYORUZ

Yönetim Kurulu'nun 45 gün toplantı yapmaması halinde otomatik olarak düşeceğini hatırlatan Çetin, "45 gün sonunda il yönetimi düşecek ya da istifalar toplanacak. Kök, madem halen il başkanı, neden istifaları toplamak için uğraşıyorlar. Tek amacı il yönetimini düşürmek ve yeniden başkan olmak için yetki almaya çalışıyor. Bizlerin noter huzurunda toplantı yapması için 16 kişiye ihtiyaç var. Şu an 12 kişiden olumlu görüş aldık. Dürüstçe açıklıyorum. Biz 16 kişiyi toplayamıyoruz. Dolayısıyla da toplantı yapamıyoruz" diye konuştu.

AKAYDIN'A VERYANSIN
Çetin, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen'in yeniden aday gösterilmemesi ile ilgili de çarpıcı bir iddiada bulundu. Evcilmen'in adaylığının bizzat Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın tarafından engellendiğini belirten Çetin, sebep olarak da Evcilmen'in Konuksever'de yapılması planlanan 150 bin metrekarelik AVM'ye karşı çıkmasını gösterdi.

AVM'CİLERE SÖZ VERDİLER
Akaydın ile beraber yetkili iki kişinin daha sermaye sahiplerine çeşitli sözler verdiğini aktaran Çetin, "AVM olayı Antalya halkının çok üzerinde durması gereken bir olay. Bu AVM kurulursa esnaf çöker. Evcilmen'in buna karşı çıkışı bazı sermaye çevrelerini rahatsız etmiştir. AVM'cilere verilen bir söz var. Bu sözü 3 kişi verdi. Bu AVM yine meclise gelecek. Evcilmen siyaset sahnesinde olmayacak diye söz verilmiştir. Hoca'nın bir bildiği var diyorlar ya, halkın da bir bildiği var. Halk bu üç kişiyi çok iyi biliyor" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP Antalya örgütünde il başkanlığı tartışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN