Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özel hastaneye 'bacak davası'

Giriş Tarihi: 26.2.2014
Antalya'da anne ve baba olma sevinci kursaklarında kalan aile bacağı kesilen çocuklarının acısını yaşarken, hastane personelinin katı tutumuyla yaşanan tutuklama ile kahroldu. Aile, bebeklerinin bacağının kesilmesine neden olduklarını ileri sürdükleri Medical Park Antalya Hastanesi hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

FİLMLERE KONU OLUR

Antalya'da yaşayan Yıldırım ailesi, 53 günlük bebekleri Özge'nin Medical Park Antalya Hastesi'nde sol bacağına yapılan iğnenin damarı yırtması sonucu kangren olduğunu ve bacağın kesilmek zorunda kaldığını iddia etti. AÜ Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam eden Özge bebeğin babası Ali İhsan Yıldırım ise hastane görevlileriyle yaptığı tartışmada doktora şiddet uyguladığı gerekçesiyle tutuklandı. Gözü yaşlı anne İlknur Yıldırım, bebeğinin yanından ayrılamazken şimdi de kocasının derdine düştü. Ortaya çıkan tablo ise Türk filmlerine konu olacak bir dram öyküsü yaşattı. Bebeğin bacağı yanlış vurulduğu iddia edilen iğne nedeniyle kangren oldu ve kesildi, halen hastanede tedavi görüyor. Anne bebeğin başından ayrılamıyor. Bebeğinin acısını ile tutuşan baba ise cezaevinde.

SERİ İHMALLER ZİNCİRİ

Bir yanda bebeğinin tedavisi bir yanda eşinin cezaevindeki durumu nedeniyle travma geçiren anne Yıldırım olayın perde arkasını Sabah AKDENİZ'e anlattı. 1 Ocak'ta Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde erken doğumla bir kız çocukları dünyaya geldiğini belirten İlknur Yıldırım, "Bebeğimize 'Özge' ismini verdik. AÜ Hastanesi'nde yeterli kuvöz olmadığı için Medical Park Antalya Hastanesi'ne sevk edildi. Burada sol bacağına yapılan yanlış iğne sonucu kangren oldu. Biz de tekrar AÜ Hastanesi'ne sevk edilmesini istedik. AÜ Hastanesi'nde bacağı kangren olduğu için diz üstünden kesildi. Eşim Ali İhsan Yıldırım, bebeğinin kurtarılması için mücadele etti ama personelle tartışınca tutuklandı" dedi. Medical Park Hastanesi Başhekimi Dr. Şerif Köksal ise konu yargıya intikal ettiği için açıklama yapmayı uygun bulmadıklarını söyledi.

BAŞBAKAN'A SESLENDİ
Bebeklerinin sakat kalması ile psikolojilerinin bozulduğunu belirten anne İlknur Yıldırım, eşi Ali İhsan'ın bebeği görmesine engel olan hastane personeli ile tartışmasından dolayı arbede çıktığını belirtti. Olayın ardından eşinin tutuklandığını belirtti. Talihsiz bebeğin amcası Bayram Yıldırım ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve yetkililerden yardım istediklerini belirterek, hastaneden davacı olduklarını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özel hastaneye 'bacak davası'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN