Varsak'ta masal diyarına yolculuk

Giriş Tarihi: 26.2.2014

Antalya Kepezpark Varsak'ta kurulan Masal Parkı'na gelen çocuklar, hayran olduğu çizgi film karakterlerinin maketleri ve yaşadıkları evleri görme şansı yakalıyor

Antalya Kepezpark Varsak'ta kurulan Masal Parkı'na gelen çocuklar, hayran olduğu çizgi film karakterlerinin maketleri ve yaşadıkları evleri görme şansı buluyor. Kepez Belediyesi'nce yaptırılan Masal Parkı, çocukları masallar diyarına yolculuğa çıkarıyor. Parka gelen çocuklar, çok sevdiği masal ve çizgi film karakterleriyle bir araya geliyor. Masallara göre dekor edilen parkta, Türk ve dünya masal kahramanlarının maketleri ve yaşadıkları yerler bulunuyor.

NASREDDİN HOCA
Çocuklar tarafından ilgiyle dinlenen Keloğlan masalında üç arkadaşı, annesi, Bilgecan Dede, prenses, padişah, iki saray karakteri, kara vezir, kötü cadı, uzun ve huysuz karakterleri şeklinde canlandırılıyor. Parkta ayrıca kuleden saçlarını sarkıtarak prensin gelmesini bekleyen Rapunzel, ona doğru atıyla yaklaşan prens ve kötü cadı ile oluşan konsept olmak üzere üç ana karakter yer alıyor. Parkta Nasreddin Hoca da yerini alıyor.
Çocuklar, parkta sevdikleri masal kahramanlarının maketleriyle fotoğraf çektiriyor. Kepez Belediyesi tarafından bir milyon 800 bin lira yatırımla yapılan masal adasında, Külkedisi, Keloğlan, Rapunzel, Pinokyo, Boğaçhan, Hacivat ve Karagöz, Don Kişot gibi karakterler yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Varsak'ta masal diyarına yolculuk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN