Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akaydın'ın kutusuna suç duyurusu

Giriş Tarihi: 27.2.2014
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın vatandaşlara dağıttığı dikiş kutusu mahkemelik oldu. Tolga Karataş adlı vatandaş, Akaydın'ın belediye kaynaklarını seçim çalışmaları için kullandığını iddia ederek suç duyurusunda bulundu. '

KÜÇÜK BİR HEDİYE' DEDİLER
Üzerinde Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın resmiyle beraber imzasının yer aldığı kutuda, 10 adet renkli dikiş ipliği bulunuyor. Kutunun seçim yasaklarını ihlal ettiğini öne sürerek suç duyurusunda bulunan Karataş, ifadesinde "Partililerce tarafıma bir adet metal kutu verilmiştir. Bu ne diye sorduğumda, 'Mustafa Akaydın'ın selamını getirdik, küçük bir hediye' demişlerdi. Kutu ve üzerindeki yazıdaki mesaj açıkça 30 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere propaganda amaçlı bir eylemdir" dedi.

TOPLATILMASINI İSTEDİ

Akaydın'ın Büyükşehir Belediyesi kaynaklarını kullanarak seçim çalışması yaptığını ve bunun haksız rekabete yol açtığını ifade eden Kabataş, kutunun belediye bütçesinden yapılması halinde başka bir suçun daha işlendiğini belirterek konunun takibinin yapılmasını istedi. Karataş Büyükşehir Belediyesi'nin açıkça CHP adayı Akaydın'a oy vermesine yönelik propaganda yürüttüğünü ileri sürdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akaydın'ın kutusuna suç duyurusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN