Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Herkes trafikten dertli

Yeni seçilecek belediye başkanlarından beklentilerini dillendiren Antalyalıların üzerinde en çok durduğu konu trafik sorunu. Vatandaş başkanlardan önce trafiğe çözüm bulmasını istiyor

Giriş Tarihi: 27.2.2014
Yeni seçilecek olan belediye başkanından en büyük beklentimiz kentin ulaşım sorununa çare bulması. Yılda 13 milyon turist ağırlayan bir kentte trafik kilitleniyor.

EKONOMİYE ZARAR

Bu hem ekonomimize, aynı zamanda iş ve imaj kaybına neden olmaktadır. Bu soruna köklü çözüm bulunmasa bizi büyük tehlike beklemekte. Çevreyolu ve 100.Yıl Caddesi günün her saati tıkalı. Tramvay yolu kent dışına alınmalı.

HASTALAR İÇİN TESİS ŞART
Antalya'nın en büyük eksiklerinden birisi hastanelerde tedavi gören hastaların kalacağı uygun fiyata bir sosyal tesis olmaması. Her gün dışarıdan Antalya'ya gelen yüzlerce hasta yer sıkıntısı çekmekte. Yeni büyükşehir belediye başkanımızdan en büyük isteğimiz bu tür hastaların kalabileceği bir yer yapılması.

HER SAAT TRAFİK KİLİTLİ
Antalya'nın en büyük sorunu ulaşım. Artık günün her saati kentte trafik kilitli. Kentin doğu batı aksları ve bağlantıları son derece kısıtlı, çevreyolu yok. Bu nedenle yeni seçilecek belediye başkanımız bu sorunu çözmeli. Turistlerin en büyük şikayeti de trafik. Esnafın turiste fahiş fiyat uygulaması da belediye tarafından denetlenmeli.

GAZİ BULVARI SIKINTILI
Bence kentin en büyük sorunu trafik. Gazi Bulvarı ve devamında gerekli bağlantı yolları, yonca kavşaklar olmadığı için trafik sabah ve akşamları kilitleniyor. Antalya şehir içinde toplu ulaşım araçlarına ağırlık verilmeli. Yeni belediye başkanı trafik sorununa çare bulmalı. Yoksa gelecekte İstanbul'dan daha büyük sıkıntı yaşarız.

HASTANEMİZ YOK
Döşemealtı ilçesinde oturuyorum. Döşemealtı'nın en büyük sorunu hastane olmayışı. Nüfusu onbinleri bulan bir ilçede hastane yok. Her gün yüzlerce insan muayene ve tedavi için kent merkezine gelmekte. Benim Döşemealtı'nın yeni seçilecek belediye başkanımdan isteğim bir hastane kurulması için çalışmasıdır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Herkes trafikten dertli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN