Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haluk Öncel :Eller aya Akaydın yaya

Giriş Tarihi: 28.2.2014
Öngörülerimizde yanılmamışız…
CHP'nin Büyükşehir Adayı Mustafa Akaydın'ın seçimi nasıl geçireceği hakkındaki tahminlerimiz tuttu… "Akaydın'ın heybesi boş, yaptığı bir şey yok. Haliyle, yapacakları da doğrulanamayan işler ve hayal ile sınırlı… Ulusal gündemi takip edecek… Buradaki gerginlikten nemalanıp, polemik yaratacak… 30 Mart'a kadar böyle idare edip, gittiği yere kadar gidecek" diye yazmıştık… Akaydın, bizi hayal kırıklığına uğratmadı ve mesaisine bu düşünceler doğrultusunda başladı.
Antalya'da şu ana kadar sözde çevre adına yapılan, kökü Gezi olayları ile bir paralellik kurulmaya çalışılan bir takım eylemlere iştirak etti… Hatta bir adım öne geçti, bilgisi olmadığı mevzularda insanları toplayıp protesto gösterilerine kalkıştı.
Akaydın'ın seçim dönemine girdiğimiz günlerde, Antalya'nın geleceği adına bu güne kadar yaptıkları ve yapacakları bundan ibaret.
Bastırdığı materyallere bakıldığında da, kentin yarını için planlanmış, bir Büyükşehir Belediyesinin yapması gereken hiçbir proje mevcut değil… Bahse konu olan işler, ilçe belediyelerinin yaptığı ve yapması gerekenlerden ibaret. Yaptık diye gösterdikleri de, Antalya Büyükşehir Belediyesi imajını zedeleyecek türden… Bu memlekette Büyükşehir Belediyeleri illerini metro ağlarıyla örerken, denizin altında tüp geçit projelerini hayata geçirirken, Avrupa'nın en büyük temalı parklarını bulunduğu şehre kazandırırken, trafik sorununu çözen alt ve üst geçişli kavşakları inşa ederken, yeni yollar açarken, bizim Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet adı altında vatandaşa takdim ettiği sadece bir iki caddenin makyajıdır. Akaydın'ın kendisinden önceki dönemde gerçekleştirilen yatırımlara sahip çıkarak, kendi yapmış gibi göstermeye çabalaması da ayrı bir konu… Vatandaşın itibar edeceğini de sanmıyorum. Ancak, o bunları mümkün mertebe kullanmaya çalışıyor.
Hoş değil yazarken hicap duyuyorum ama, ben dile getirmeye utanırken, Akaydın insanlara "Yerse" diyor. Takdiri Antalyalılara bırakıyorum.
Önümüzdeki günlerde Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayları büyük bir ihtimalle projelerini açıklayacak.
Özellikle, Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel'in bu konuda çok iddialı olduğunu söyleyebilirim. (Burada bir parantez açmak gerekiyor, Menderes Türel Büyükşehir Adaylığının yanında şu anda Ak Parti'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı… Yani Başbakan'ın tüm belediyelerden sorumlu sağ kolu… Ankara'da Ak Parti'nin en önemli isimleri arasında… Makam ve mevki derseniz en üst mertebede… Bu pozisyondaki Türel'in Ankara'yı bırakıp Antalya sevdasının ağır basması, Türel'i kenti uçuracak projelerle vatandaşın karşısına çıkmaya yöneltmektedir.
Tüm Türkiye'nin belediye başkanlarından sorumlu bir kişinin projeleri de en üst düzeyde ve Türkiye'ye örnek olacaktır kanısındayım.
Bu hususa dikkatinizi çekmek isterim.) Keza MHP Büyükşehir Adayı Kemal Çelik'te bir takım projelerini açıklayacaktır. Bazılarını medya ile de paylaşmıştır.
CHP Adayı Mustafa Akaydın ise ne yapacak?
En önemlisi bu sorunun altında yatmaktadır.
Her an karşınıza, bedava elektrik, 100 bin kişiye iş gibi iki cihanda gerçekleşmesi mümkün olmayan projelerin benzerleri gelebilir.
Onun için diyorum ki, bir kazaya uğramayalım; "Aman dikkat karşınıza Akaydın çıkabilir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haluk Öncel :Eller aya Akaydın yaya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN