Antalya'nın sokakları engelsiz hale gelecek

Giriş Tarihi: 3.3.2014

Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Türel, 'Engelsiz Antalya' adlı projesinin tanıtımını yapıp sokakların engelsiz hale getirileceğini söyledi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel'in 'Engelsiz Antalya' adlı projesi Su Otel'de düzenlenen toplantı ile tanıtıldı. Proje tanıtım toplantısına Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da katıldı.

ENGELLİYE MESLEK EĞİTİMİ
Ak Parti Büyükşehir adayı Türel, Türkiye'de son 11 yılda engellilere yönelik projeler geliştirildiğini, hizmetler yapıldığını anlattı. Daha önce engellilerin yok sayıldığını ifade eden Türel, engellilerin yaşam alanlarının daha da genişlediğini söyledi. Engellilere yönelik eğitim programları düzenleyeceklerini, eğitimlere aileleri de dahil edeceklerini bildiren Türel, şöyle konuştu: "Sportif etkinliklere ağırlık vereceğiz. Plajlar, sokaklar, caddeler engelsiz olacak. Engellilere sosyal destek sağlanacak. İş arayan engelli insanlar, yeteneklerine göre işverenle buluşturulacak. Engelli insanlara, geçimlerini sağlayabilmeleri amacıyla mesleki eğitim verilecek. Evde bakıma muhtaç insanları da unutmadık. Bu kişiler de takip edilecek. Bugüne kadar verdiğim her sözü yerine getirdim. Getirmeye de devam edeceğim." Sağlık Bakanı Müezzinoğlu da engellilere seslenerek, "Allaha şükredin ki sorunlu yaşasanız da sıkıntılı yaşasanız da hayata engelli bakmayacak kadar sağlıklısınız ama bazı sağlıklılar var, makam sahipleri, imkan sahipleri var. Onlar vatandaşa engelli bakıyor, yaşama engelli bakıyor. Rabbim onlardan bu milleti ve sizleri korusun diliyorum" dedi. 11 yıldır önemli hizmetler yaptıklarını, engellileri birinci sınıf vatandaş olarak gördüklerini, bu doğrultuda düzenlemeler yaptıklarını anlatan Müezzinoğlu, onları acınacak şekilde değil, haklarının verilmesi yönünde kanuni düzenlemeler yaptıklarını kaydetti. Haklarını vermek adına Türkiye Cumhuriyeti'nin bütün imkanlarını hizmete dönüştürdüklerini belirten Müezzinoğlu, bunları vatandaşların hayır dualarını alabilmek adına gerçekleştirdiklerini vurguladı.

BAKAN DESTEK İSTEDİ
Sokakların, caddelerin, yaşam alanlarının engelsiz olması gerektiğine dikkati çeken Müezzinoğlu, bu açıdan yerel yöneticilerin vatandaşına engelli bakmaması gerektiğini anlattı. Seçimde vatandaşına engelli bakmayan yerel yöneticilerin tercih edilmesi gerektiğini belirten Müezzinoğlu, Menderes Türel'e, ak kadrolara, Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıkılmasını istedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'nın sokakları engelsiz hale gelecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN