Isparta 5 katrilyon toplam yatırım aldı

Isparta'da partisinin düzenlediği mitingde halka seslenenen Başbakan Erdoğan, Dereboğazı yolunun duble yol olacağını ve Isparta'yı hızlı tren ağına dahil edeceklerinin müjdesini verdi

Giriş Tarihi: 3.3.2014
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Isparta'da vatandaşlara seslendi. Konuşması sık sık "Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganlarıyla kesilen Erdoğan, yaptıkları hizmetleri anlattı. Kamuoyu yoklamalarına göre hala vatandaşların en çok desteklediği parti olduklarını belirten Başbakan Erdoğan, milletle geldiklerini ve gideceklerse milletle gideceklerini dile getirdi. Erdoğan CHP ve Cemaate de ağır sözlerle yüklendi. Seçim çalışmaları çerçevesinde vatandaşlarla buluşmaya devam eden Başbakan Erdoğan, ANA uçağı ile saat 12.20'de Isparta'ya ulaştı. Erdoğan'ı, Süleyman Demirel Havalimanı'nda Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Isparta Valisi Vahdettin Özkan, Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç ile diğer görevliler karşıladı. Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan da Isparta'ya geldi. Başbakan Erdoğan, daha sonra partisinin mitingine katılmak için otobüsü ile havalimanından ayrıldı. Erdoğan'ın miting alanına gelmesiyle, kendisine saatler öncesinden karşılamaya gelen vatandaşların da coşkusu arttı. Konuşmasının başında gülleriyle meşhur Isparta'ya övgüler düzen Erdoğan Ispartalıların Ak Parti'ye kurulduğu günden bugüne sürekli sahip çıktığını dile getirdi.

GÜL KOKULU ŞEHİR

Erdoğan, partisinin Isparta Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, Isparta'nın ilçelerini sayarak oralarda yaşayan tüm vatandaşlara selam ve sevgilerini ilettiğini söyledi. Isparta'nın gül şehri, güllerin şehri, gül kokulu bir şehir olduğunu ifade eden Erdoğan, "Seyrimde bir şehre vardım / Gördüm sarayı güldür, gül / Sultanın tacı, tahtı, bağı, duvarı güldür gül / Gül alırlar, gül satarlar / Gülden terazi tut / Gülü gül ile tartarlar / Çarşı pazarı güldür, gül / Toprağı güldür, taşı gül / Kurusu güldür, yaşı gül / Has bahçesinin içinde Sevr-ü çınarı güldür gül" dizelerini okudu.

ÜNİVERSİTE VE LİMAN

Erdoğan, Süleyman Demirel Üniversitesi'ne 12 yılda 314 trilyon yatırım ödeneği verdiklerini belirterek Süleyman Demirel Havalimanı'nı uluslararası trafiğe açtıklarını kaydetti. Kentte 1426 derslik açtıklarını ifade eden Erdoğan, totalde Isparta'ya 5 katrilyon TL verdiklerini ifade etti.

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ
Başbakan Erdoğan, Isparta'nın Bediüzzaman Said Nursi'nin uzun yıllar sürgünde yaşadığı şehir olması nedeniyle de çok anlamlı bir şehir olduğuna işaret ederek, Said Nursi'nin eserlerinin çok önemli bir kısmını Isparta'da, Barla'da yazdığını, Barla'nın da önemli bir merkez konumunda olduğunu belirterek şunları söyledi: "Lütfen başınızı iki elinizin arasına alın ve düşünün. Nerede Barla'daki merhum Said Nursi nerede bu Pensilvanya'daki zat. Zaten hayatında bir kere rahle-i tedrisinde bulunmamış ama öyle yutturmuş. Biri vatanın Müslümanların hakkı için ömrünü zindanlarda geçiriyor diğeri Müslümanları rencide ediyor. İnşallah 30 Mart akşamı Isparta'da evet Ak belediyecilik iktidar olacak... Hiç endişeniz olmasın. Allah'ın izniyle 30 Mart akşamı Türkiye'de göreceksiniz milletimiz Ak Parti ile yola devam diyecek. Bütün kamuoyu araştırmalarında da bunu görüyoruz hamdolsun. İnanıyoruz çalışıyoruz ve üstünüz. Hiç endişeniz olmasın. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. 11 yıl hep bu aşkla çalıştık. Bununla da çalışmaya devam edeceğiz."

VALİLİK ZİYARETİ

Ak Parti'nin düzenlediği miting için Isparta'ya gelen Erdoğan, halka seslenmesinin ardından Isparta Valiliğine geçti. Erdoğan'ı burada Vali Vahdettin Özkan ve valilik çalışanları tarafından karşıladı. Yaklaşık 1 saat süren ziyaretten sonra Başbakan Erdoğan, Valilikten ayrılırken, ziyareti boyunca yağmura rağmen kendisini bekleyen ve tezahüratta bulunan vatandaşları selamladı ve satranç takımı hediye etti.

HIZLI TREN MÜJDESİ

Başbakan Erdoğan, Isparta'da yaklaşık 10 bin kişiye yeni yatırımların sözünü verdi. Erdoğan, Isparta'ya yönelik mesajlarını verdiği bölümde Dereboğazı'nın etap etap bölünmüş çift yol haline getirileceğini, Yüksek Hızlı Tren (YHT) ağına Isparta'nın da dahil edileceği sözünü verdi. Bölge Sağlık Kampüsü'nün 12 Mart'ta temelinin atılacağını ifade eden Başbakan Erdoğan, 5 yıldızlı otel konforunda bir yapı inşa edileceğini belirterek, "755 kişi kapasiteli klinik tedavi olacak. Isparta artık, tedavi için başka şehirlere gitmek zorunda kalmayacak" diye konuştu.

HEP SAHİP ÇIKTINIZ
Isparta'nın bir başka güzel, bir başka coşkulu günlerinden birini yaşadığını ve AK Parti'ye oylarıyla her zaman sahip çıktığını belirten Erdoğan, "Bu harekete, davaya hayır dualarınızla sahip çıktınız. Allah hepinizden razı olsun. Rabbim kardeşliğimizi, birliğimizi, dirliğimizi, yol arkadaşlığımızı daim eylesin. 30 Mart seçimleri inşallah Isparta için, Türkiye için, aziz milletimiz için hayırlara vesile olsun" diye konuştu.

SİZE EMANET EDİYORUM
Belediye Başkan Adayı Nuri Uzaktaş'ı Isparta'ya emanet ettiğini ifade eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Gayet iyi yetişmiş bir arkadaşımız. Isparta, 28 gün sonra emin ellere geçecek. Merkezi yönetim ile belediye el ele verecek. Yapılması gereken ne ise o olacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Isparta 5 katrilyon toplam yatırım aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN